| larousee a întrebat:

Anul asta e timpul sa merg la prima mea nunta ca domnisoara de onoare. nu prea am fost la nunti ca nu-mi plac deloc, dar acum trebuie. imi puteti spune care imi sunt atributiile ca o domnisoara de onoare in ziua nuntii? atat la petrecere cat si la biserica

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cea mai vizibila activitate este prinderea cocardei in pieptul fiecarui nuntas.Ai grija sa fii bine dispusa, sa-i antrenezi si pe altii la dans. Mirii iti pot comunica daca au si alte pretentii de la tine.Atributiile domnisoarei de onoare difera de la o zona la alta.

| IrinaAndreea a răspuns:

Http://privindpringauracheii.wordpress.com/......de-onoare/

Dar cel mai bine e sa te consulti cu mireasa. :D

| maryana5 a răspuns:

Stai...zambesti...incerci sa pari fericita, chiar daca tocurile te omoara I don't want to see

| lays a răspuns:

Si eu am fost domnisoara de onoare la nunta fratelui meu.doar am tinut lumanarile in bisericathinking in rest nimic.am vazut ca mira a scris de cocarde.la noi mireasa a pus cocardele in pieptthinking vb ei, difera traditiile. poate trebuie sa faci si mai multbig grin aa.si in biserica stai in fata cu mirii si nasii+domnisoru' de onoarebig grin

| claudiea79 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu mireasa sa o intrebi ce vrea sa faci la nunta. cum viseaza ea nunta ei adica ce isi doreste de la tine