| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa merg (din pacate) la o nunta. Stiti daca domnisoarele de onoare trebuie sa poarte acele rochii care sunt la fel si la petrecere la restaurant? Adica deja am 2 rochii (si pentru cununia civila una), nu as vrea sa ma duc sa imi mai caut una si pentru petrecere. Cum se face pe la minunatele nunti? Multumesc

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ooooooooo albinuta mea, mergi la nunta noastra? sa stiu cum sa ma imbrac, ca domnisoara de onoare uite ce trebuie sa porti, sper ca esti slabuta https://blog.studioblitz.ro/......stora.html

fi serioasa, da cate rochi mai ai nevoie, doua sunt destul, dar sa fie frumoase, decente

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Pai am rochia asta dar nu stiu daca pot sa o port si seara sau doar la biserica.
Ca le vezi pe cate unele care isi iau 5 rochii sa le poarte intr-o zi la o nunta...

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Doar una ai?

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Pai am mai luat una de zi pentru cununia civila.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

E destul albinuto

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Daca zici tu laughing

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Ai tu pe unu pe care il placi si vine la nunta a?

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Nu laughing
M-au obligat sa merg

| floresdemayo a răspuns (pentru Bondarel99):

El te place și goală, nu-i problemă...

| Bondarel99 a răspuns (pentru floresdemayo):

Cine?

| floresdemayo a răspuns (pentru Bondarel99):

Ray...

| Bondarel99 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu mai spune, ma faci sa rosesc happy
https://i.pinimg.com/......e-bees.jpg

| floresdemayo a răspuns (pentru Bondarel99):

Ioi, ce frumoasă ești!

| Bondarel99 a răspuns (pentru floresdemayo):

Mersi, imi place sa fiu naturala happy

| Lioana a răspuns:

Daca mireasa merge in rochia de mireasa si la biserica si la nunta iti dai seama ca nici domnisoarele de onoare nu trebuie sa-si schimbe tinuta. Dar daca vor sa o faca nu le opreste nimeni bineinteles.

| PersonajFictiv a răspuns:

Spune-le si tu ca te-ai imbolnavit de schizofrenie, auzi voci, vezi chestii si scapi.
Sau ai putea spune ca nu vrei sa arunci banii pe ca.caturi,dar nu prea e credibil.
Si cand te gandesti ca banii aia puteau ajunge la preot...pai cate lumanari, tamaie nu luai cu ei, nt nt nt.

| Bondarel99 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

E sambata asta si le-am zis ca merg. Ii cunosc de foarte mult timp si dau zilnic ochii cu ei, nu pot sa nu merg, chestia e ca nu prea stiu obiceiurile astea, ce se face la o nunta. M-am ferit de nunti pana acum laughing

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Bondarel99):

Eh,poti sa nu mergi,daca sunt genul de oameni care iti respecta alegerile fara sa se supere ca nu faci cum se simt ei bine, dar faci cum te simti tu bine, dar sa fim seriosi, sunt extrem de putini oameni asa.
Daca nu te duci se supara pe tine, te duci pentru ei.
Poate o sa iti placa si o sa vrei sa faci si tu nunta.
Mie mi-e scarba de nuntile astea mari la care chemi si oameni cu care vorbesti din 5 in 5 ani.

| Bondarel99 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Am primit invitatii si la alea dar nu prea m-a interesat laughing
La asta ma duc ca imi sunt prieteni/rude/vecini si nu mor o zi acolo, poate totusi nu e asa rau happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Bondarel99):

Asa da, macar cineva are vecini ok. laughing
Distractie placuta acolo :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de ajuns o singura rochie, trebuie doar sa o alegi pe aia in care te simti mai bine, ca nunta dureaza uneori pana dimineata, asta depinde daca nu incepe vreun scandal si se sparge petrecerea.Si chiar si asa, daca iese urat, tot trebuie sa stai pana dimineata sau mai mult, depinde când terminati de scris declaratiile la politie.Stiu ca suna aiurea dar e bine sa iei in calcul si varianta asta, eu am fost la o nunta odata si mi-am luat niste pantofi noi care ma strangeau si când m-am descaltat de ei ca nu mai puteam, pe hol, la urgenta, m-a dat o asistenta afara.Si am stat la poarta spitalului 2 ore pana l-a bandajat pe mire la cap, de ma dureau picioarele ingrozitor dupa aia. Oricum mi-a prins bine, ca la divort am luat aceeasi pereche de pantofi, dar nu ma mai strangeau acum, se dadusera dupa picior.Bine,asta la a-3-a infatisare,ca la primele doua tot in ciorapi am stat,dar nu m-a vazut judecatoarea,ca ma bagasem mai intr-un colt.
Saptamana viitoare am o inmormantare,dar ii pot lua linistit,s-au largit putin,cum ti-am spus.
OK,distractie placuta,casa de piatra mirilor si sa-i fie tarana usoara vecinului meu,chiar daca am avut boala pe el ca parca pe locul meu seara, cand eu ajungeam mai tarziu.
Si la proces nu esti obligata sa te duci, eu n-am stiut si m-am dus ca prostul, am crezut ca daca n-am apucat sa mai dau darul sunt si eu parat, adica ma judeca si pe mine ca am mancat si n-am platit.Pentru ca se constituise si restaurantul parte civila.
In fine. Poate ca ar fi mai bine sa nu mananci nici tu.
Succes.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha, "saptamana viitoare am o inmormantare."
De unde stii tu că dă colțu' abia săptămâna viitoare? Dacă se răzgândește?

Schimbă pantofii. Văd că ți-au adus numai ghinion.
nuntă→ spital→ divorț→ înmormântare
Sper să nu-i încalți și la parastasul de 7 ani. laughing

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Ai dreptate, trebuia sa scriu ca saptamana asta am inmormantare, dar m-am gandit ca are domnisoara nunta si n-am vrut sa-i stric cheful...
De fapt ea nu spune daca e sambata asta, dar am vrut sa fiu precaut.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sambata asta e. Vrei sa mergi? Ca nu am partener laughing
Dar sa nu ma faci de ras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merg pentru ca sigur te fac de ras.Ti-as da Facebook-ul meu, ca sa te convingi, dar mi-e ca te indragostesti de vreo poza de pe-acolo...
Adica sigur te indragostesti, asa ca mai bine ti-l dau saptamana viitoare, ca sa nu te dai peste cap si sa nu te distrezi sambata...