| anonim_4396 a întrebat:

Aseara m-am certat rau cu parintii iubitei mele de 2 ani de zile, cu politie cu injurii si jignirii, ei nu au mai vrut ca iubitei mele sa mai vb q mine sau sa mai aibe o relatie cu mine au inceput sa fie impotriva dupa 2 ani de zile sa ne vedem sau sa mai dormim impreuna, de ce pentru ca ei cred ca sunt vagabont si ca ma folosesc de ea, au venit aseara la mine la poarta ea fiind plecata si nu stia de ea, fiindca ea s-a suparat tare rau pe parintii ei si a plecat fara sa stie ei de ea si nu le raspundea la telefon doar mie. ea ma iubeste enorm dar sunt parinti ei impotriva si nu stiu ce sa ma mai fac acum stau si astept un telefon un semn ceva de la ea, am gasit-o aseara in oras m-am dus singur sa o caut dupa am fost la post la politie si erau si ei acolo si eu am dat o declaratie si cand am iesit de acolo mi s-a spus ca au luat-o acasa, mie mila de ea si nu vreau sa sufere din cauza lor, acum stiu ca ia luat telefonul, laptopul numai sa numai vb cu mine. Ce pot sa fac vreau un sfat. si nu gen uito... pentru ca eu lupt pentru ea. va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar imi pare rau pentru tine.Eu in locul tau m-as duce la ei si as cero de sotie si ca vrei sa fi cu ea.E imposibil, trebuie sa gasesti ceva sai convingi.Mult succes! Du-te la o vrajitoare si fale vraji eu asa am ajuns sa fac si a functionat...nici parintii mei nu il plac pe iubitul meu...Succes!

| Adriann_Cristian_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc mult de sfat, dar nu pot sa ma duc la ei. ma gandeam sa il sun pe tasu si sa-i spun ca vreau sa vorbesc cu el intre 4 ochi.

| Adriann_Cristian_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nici macar 16 ani, abia in noiembrie implineste.

| IcIlIBmAb a răspuns (pentru anonim_4396):

Vraji? OMG :-o

| suntserios a răspuns (pentru Adriann_Cristian_1995):

Pai nici 16 ani nu are si te mai intrebi de ce nu o mai lasa sa doarma la tine... hai ma ce dracu le a venit si parintilor alora mintea la cap si au grija de copilul lor.

| Adriann_Cristian_1995 a răspuns (pentru suntserios):

Pai stai frate dupa 2 ani de zile interzici, asta trebuia sa o faca la inceput. si masa cica vezi doamne, ca de ce nu m-am dus eu la ea sa-i zic ca am inceput viata sexuala cu fisa. lol omg. ba fiti oameni seriosi ma daon naibi

| suntserios a răspuns (pentru Adriann_Cristian_1995):

Daca vrei sa fim seriosi hai sa fim seriosi.

E clar... e o copila naiva, noroc ca o trezesc la realitate parintii (chiar daca ceva cam tarziu), ar trebui sa aiba alte preocupari decat sa fuga de acasa si sa petreaca noptile la barbati acasa.
Daca esti barbat vb cu parintii, le spui ca nu vei mai accepta sa petreceti noptile impreuna, ea la casa ei tu la casa ta pana o sa fie majora, ca nu ii rapesti din timpul pentru scoala si ca o sa aveti o relatie normala pentru o eleva de 16 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Adriann_Cristian_1995):

Da asta e o solutie buna..trebuie sa lupti pentru ea...eu am ajuns la capatul puterilor..simteam ca inebunesc..trebuie sa lupti, daca tu nu faci ceva, ea nici atat, si o sa accepte daca e singura la parinti! Mult succes!

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ea e minora si tu ai peste 18 ani ati sarit calul, parintii au drepturi asupra ei pana devine majora si tu nu ai incotro decat sa iti refaci viata sau sa o duci rau gandind la ea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce varste aveti voi?

| Cosmin86 a răspuns:

Ai putea invata intai sa scrii. Poate asa o sa te placa o fata ca lumea, nu o analfabeta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca ea are 16 ani (neimpliniti), tu cat ai? Precis esti major! Asta e primul aspect care da de gandit oricarui parinte.
Daca a fost o perioda in care a lasat-o pe fata sa doarma la tine, si acum nu, probabil a auzit lucruri neplacute despre tine.Sau cineva imprastie lucruri eronate despre tine.
Ti-a trecut prin cap sa-i propui sa aveti relatii sexuale? Ca si asta ar fi un motiv de ingrijorare pentru parinti.
In alta oridine de idei mai este putin si incepe scoala,iar parintii ei vor ca sa-si vada de scoala,si sa nu-i mai stea gandul la tine
Lasa sa sa mai calmeze putin apele la parintii fetei acasa si incearca o discutie cu parintii fetei. Asigura-i ca ai intentii bune cu ea, nu ii vei propune sa faceti sex.
Daca acepta discutia, esti pe drumul cel bun.E bine sa stabiliti un program, de comun acord, pe care ar bine sa fie respectat.
Iar daca obtiii aceste lucruri, fata ar bine sa stea acasa la ea.DEOCAMDATA.
Ca incepe scoala, iar parintii vor sa se asigure ca fata lor frecventeza cursurile.

| Duucu a răspuns:

Daca aveti peste optespe ani, ce mama naibii va mai intereseaza?

| mont a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce face, parintii au autoritate asupra noastra, ca ne convine ca nu trebuie sa facem pe placul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De abia ai terminat liceul? ea cati ani are? va iubiti? si ce ai de oferit unei fete? sex? dragoste? e bine si frumos iar ele sant niste gasculite proaste cand se indragostesc, pana cand dragostea incepe sa treaca prin stomac, si in loc de fluturasi incepe sa simta foame.tu? ce oferi? stii tu ce nevoie are ea acum dar de siguranta zilei de maine? ai auzit? de stabilitate, de seriozitate? de grija fata de copii? de siguranta unui camin? ma baiete? un tata de fata vrea fericirea copilei lui, si nu are nimic cu iubitul ei daca acesta i-o poate asigura.chiar si asa nu e nimic sigur fiindca golanul e golan, iar fata nu are decat de suferit fiindca plecand de la parinti e la cheremul respectivului.ori crezi ca dragostea si responsabilitatea inseamna vrajeala pe internet, si dat din fund de doua trei ori? adriene? fii barbat, lupta pentru dragostea ta, dar cu arme puternice.mai puternice decat dragostea de mama si de tata.fiindca ei isi pun problema asa; decat sa plangem noi de mila ta mai tarziu, mai bine planggi tu acuma oleaca, da o sa-ti treaca.plus ca, probabil ea mai are de invatat.gandeste matur ce naiba.

| Adriann_Cristian_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce sa fac frate in situatia asta, sa sun sa vorbesc cu ei sau sa astept un timp?

| anonim_4396 explică (pentru Adriann_Cristian_1995):

Da.sa discuti cu ei, sa le spui ca o iubesti si ca ai ganduri oneste si serioase. poate nu te vor crede 100% dar vor aprecia, ca ai responsabilitate. daca refuza dialogul, va trebui sa va vedeti de viata voastra.dar nu cu ganduri misele.ci pana cand moartea va va desparti.altminteri nu e decat o inutila aventura cladita pe minciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate nu mai umbla si tu. Au avut ei un motiv sa zică ca esti golan. Demonstreaza-le ca lupti pentru fata lor si ești dispus sa te schimbi happy bafta

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Vorbeste cu ei, spune-le cat de mult tii la ea etc. Daca se iau de tine, intreaba-i de ce cred ca tu te folosesti de ea. Ca doar nu te-or da afara in suturi ca ai incercat sa vorbesti cu ei.

| mimi a răspuns:

Trimiteti un coleg sau un prieten sub pretextul ca el e prietenul iubitei tale. spune-i sai transmita ceva de la tine de exemplu unde sa va intilniti. intilnitiva ia-o la tine acasa iar daca parintii ei nu o sa-i dea voie sa se duca lasa prietenul trimis sa spuna ca e iubitul ei. ei bine de ce nu? veti fi impreuna la bine si la greu si spune-i sasi ia pe neobservate niste haine

| Adriann_Cristian_1995 a răspuns (pentru mimi):

Are niste haine la mine parinti ei o lasa inainte sa doarma la mine. dar acum maicasa e impotriva si e si minora mai are 3 luni pana faci 16 ani.