| LaviniuA a întrebat:

Aveti in scoala/facultate lgbt-isti? Am vazut azi ceva ce parea a fi o tipa (mici tate pe sub hanorac), dar parca ii dadea barba pe obraji. M-am crucit.
Cred ca am avut halucinatii.

Apropo ce zice biserica romana de acest trend?

84 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Lgbt-iștii sunt liber-schimbiști. Nu sunt conservatori. Ei doresc progresul cu orice preț.

| cristimihailov a răspuns:

Boss,

Daca ai fii fost tu in locul acelei persoane, lucrurile ar fi stat altfel.
Dar nu esti in pielea ei, nu cunosti problemele ei si nici nu stiu cine ti-a dat dreptul sa judeci o persoana.

Nu iti convine, nu te uita.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai mai fac nasolii cand nu e in ordine, doar nu ii las sa mi se urce in cap. Nu iau in seama pana ce nu mai vreau sa nu iau in seama.
Si apoi nu prea mai stiu cum iese dar nici nu ma mai intereseaza.

| SanduDediu74 a răspuns:

Nu este frumos asa ceva, de aia se duce tara asta la vale

| Yparisa a răspuns (pentru Drimmero):

Cum spuneam, nu am ce discuta, ești limitat.

| Yparisa a răspuns (pentru Mosotti):

Degeaba ii explici ca unui copil cu probleme. Are fix 3 idei și le ține pe alea, vorbește de ambiție el neavând niciuna.

| Drimmero a răspuns (pentru Yparisa):

E amuzant cum iti dai cu presupusul si nici nu ne cunoastem.
Ramai la ideile tale, contrazici medicina, tu continua sa mananci mult, sa nu te plangi daca ajungi vreo obeza.

| Mosotti a răspuns (pentru Yparisa):

Eu explic, imi fac datorie, cine intelege bine, cine nu, nu.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Transexualitatea este boala psihica, spre deosebire de bi, homo si les.
Ptr ca daca la ultimii ei se simt bine asa cum sunt si sunt normali in felul lor adica doar s-au nascut diferiti.

La trans nu e asa, ii deranjeaza cum sunt si nu se pupa fizicul cu mentalul, trebuie sa se modifice dupa mental, e cu totul altceva.
La ceilalti totu e aliniat, se simt bine in sexu lor, au atractie pentru acelasi sex si se simt ok asa.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Pai si eu am zis acelasi lucru ca transexualii sunt bolnavi psihic. Nu ai cum sa fii sanatos mental daca simti ca te-ai nascut in corpul nepotrivit din punct de vedere al sexului, iar mintea sa-ti dicteze altceva.
Disforie de gen se numeste boala lor.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Da, trans e boala, multi nu le separa, considera ca si homo, bi si les e boala, nu este.
Boala e orice iti face rau.
Ca daca mie imi place sa mananc pamant si nu imi face rau, sunt doar diferit.
Dar daca nu pot manca deloc, e boala.
Sau daca mananc in continuu si nu ma satur.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Dintre toata comunitatea lgbtq si cate categorii mai sunt la ei, transexualii sunt printre cele mai controversate si bolnave. Am zis ca homosexualii (gay si lesbience) dar si bisexualii sunt ceva mai ok, la ei difera fata de restul doar orientarea sexuala, in rest sunt oameni normali.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Pai da, bi, gay, les sunt okey total, faptul ca esti doar diferit nu e problema.
Aia cu trans e nasolie, ca te obliga sa fi altul decat esti.
Dar trebuie sa ajunga lumea sa le separe.

Ca si aia cand cineva intentionat baga si pe cei bolnavi care fac rau altora cu homo les si bi.
Zice "aaa pai atunci hai sa legalizam si pedofilia, si crimele".
Si lumea nu mai gandeste, se uita la astea si le baga si pe alea acolo.
E o stategie.

| Yparisa a răspuns (pentru Drimmero):

Tu contrazici medicina laughing) medicina conține o grămadă de condiții, nu e așa simplistă ca mintea ta. Dacă mergi la nutriționist cu obezitate prima data îți face toate analizele, nu te baga la numărat calorii. Dar na, fiecare cu cat poate.

| Drimmero a răspuns (pentru Yparisa):

Vorbesti din experienta?

Da, da, te intreaba daca te stii cu probleme la tiroida, nu daca bei doar cola, mananci dulciuri si fast-food si daca stai doar in pat.

| Yparisa a răspuns (pentru Drimmero):

Da, din experiența de cadru medical. Plimba ursul.

| Drimmero a răspuns (pentru Yparisa):

Hai ca da, cadru medical )))). E plin de "medici" pe aici, daca nu-i mai vezi prin spitale inseamna ca misuna pe TPU.

| Yparisa a răspuns (pentru Drimmero):

Da, pentru că dacă ești cadru medical nu ai weekenduri. Ești deștept tare.

| Drimmero a răspuns (pentru Yparisa):

Daca tu esti cadru medical eu atunci imi dau cu tesla in oua.

| Yparisa a răspuns (pentru Drimmero):

Dă-ți că le tii degeaba oricum.

| Drimmero a răspuns (pentru Yparisa):

Viseaza frumos, mochi : D.

| Sophieka a răspuns:

Il poti cauta pe Parintele Calistrat sau poti cauta pe google / Youtube despre ceea ce spune Biserica Romana.

Gasesti si preoti de calitate nu doar nemernici.

E o nebunie ce se intampla in ziua de astazi!

| LaviniuA explică (pentru Sophieka):

Asta nu e cel care le-a pocnit pe enoriasele sale? Citisem ceva in presa

| eusuntbea1234 a răspuns (pentru raMLesS):

Ba nu