| LaviniuA a întrebat:

Aveti in scoala/facultate lgbt-isti? Am vazut azi ceva ce parea a fi o tipa (mici tate pe sub hanorac), dar parca ii dadea barba pe obraji. M-am crucit.
Cred ca am avut halucinatii.

Apropo ce zice biserica romana de acest trend?

84 răspunsuri:
| troleibuz a răspuns:

De ce te-ai crucit? E prima data cand iesi din casa?

| MorcovMajestic a răspuns:

Nu e un trend, mereu au existat transexuali, hermafroditi si asa mai departe.
Biserica romana se opune oricarui om mai diferit, nu ma doare nici in patina de ce crede o hoarda de oameni bolnavi de ura.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru troleibuz):

Din sat rolling on the floorrolling on the floor
De fapt eu am crescut cativa ani la sat si aveam o fata in vecini care si-a facut schimbare de sex la inceputul anilor 2000 cand a implinit 20 ani

| Scorillo a răspuns:

In acest caz, biserica zice sa donezi bani ca sa termine Catedrala Neamului. Dupa terminare te poti duce sa platesti acatiste ca sa infiereze lgbt-istii. Tot acolo o sa gasesti niste bikini de tabla contra cost, ca sa nu ai surprize cand stai la coada sa depui acatistul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La gestul cu crucea se vede ca ești încuiat tare?‍♀️, fie care e liber sa se simtă cum vrea, nu suntem noi in măsura sa criticam aspectul unui om sau dorințele lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe tipe de la traumele cu băieții/bărbații fiind înjosite și bătute s-au dat pe fete, iar mulți care au fost refuzați de fete s-au dat pe băieți, de la refuzuri traume se trage pe lângă abuzurile din copilărie. Ia dat barba pe obraji: ori era travestit, ori era fata și suferea de hirsutism ( pilozitate excesiva)
Bisericile au dogmele lor de rahat, ei orice condamna, mai puțin afacerile pe care le fac ei cerând bani împreună cu hoiturile de duhovnici care îți iau banii și de abia așteaptă sa ieși de acolo, nu îți dă nici un sfat util sunt analfabeți sau li se rupe de tine doar banul îl vad în fata ochilor.

| Kaonashii a răspuns:

Poate e doar o fata cu PCOS sau hirsutism dar si daca era trans nu inteleg socul

| Drimmero a răspuns:

Ce zice biserica in general e irelevant, e doar o afacere care se scalda in bani prin idei primitive si discriminatorii la care se inchina niste adepti retrogradati mintal. Eu sunt satul de subietul lgbt, nu de comunitate in sine ca aia saracii sunt doar o unealta politica de propaganda, eu sunt satul de oamenii fanatici de sus care ii promoveaza, au invadat absolut orice domeniu intr-un mod agresiv care chiar te fac sa-i injuri dar asa se intampla cand exista oameni la fel de fanatici care sunt contra, zici ca isi fac in ciuda reciproc, d-aia e bine sa te pozitionezi undeva la mijloc, nici pro, nici contra, undeva la indiferenta. Am avut si eu la liceu pe cineva de nu ii ghiceai sexul, era in acelasi timp si fata, dar si baiat, n-am vrut sa fiu nasol sa intreb ce e mai exact, pe atunci nu era asa mare amploare.

| Kaonashii a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat cu traumele, asa au incercat unii sa justifice dar adevarul e ca unii oameni se nasc diferiti si atat. Si tu ai traume si ai fost umilit de barbati, nu cred ca esti misandru acum

| raMLesS a răspuns:

Transexualitatea e o boala psihica.

| troleibuz a răspuns (pentru Kaonashii):

Dacă era vorba de traume sau alegeri, nu mai exista comunitatea incel, redpill etc. Nu se mai plangeau 100 de inși pe TPU de virginitate, își găseau liniștea pe Grindr.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Parerile sunt impartite, unii zic ca poate fi considerata o boala psihica, altii zic ca doar se nasc diferiti dar si eu-s de parere ca trebuie sa ai ceva dereglari mentale sa o iei chiar asa randeaua incat sa nu te mai identifici cu cine esti, in spate sunt probabil si traume, oricum sanatos la capatana nu prea ai cum sa fii in contextul asta.

| Kaonashii a răspuns:

Ce nervi fragili ai. Sa inteleg ca esti gay in negare?

| tudorr06 a răspuns:

Pentru secolul 21 e normal, nu e pacatos, peate tot sunt persoane lgbr dar nu vor sa si faca coming out

| Kaonashii a răspuns:

Am multi prieteni, de aia am intrebat chestia aia. Ma intrebam de ce stau cu mine daca eu sunt asa, dar mi-am dat seama ca daca am gasit atatia oameni sa ma suporte cred ca sunt mai rau in imaginatia mea decat in realitate. Imi e mila de tine ca ai nervii asa praf si ca iti vezi defectele in mine

| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai vazut nu este lesby sau gay ci hermafrodit, adica o persoana nascuta cu o anomalie genetica avand ambele organe atat femeiesti cat si barbatesti, odata ce spui ca semana cu o fata, dar avea barba.

Biserica nu poate sa zica nimicm, fiindca nu biserica decide cu ce se organ/organe sexuale se naste copilul!

Hermafroditismul sau Intersexualitatea NU este un trend ci o anomalie genetica destul de intalnita de altfel, cu care se nasc uni copilas, dar este tinuta ascunsa fiindca sunt oamnei ca tine care habar nu au de excistenta lor si se ctucesc ori comenteaza aiurea.

In situatia in care copilul se naste cu aceasta anomalie, parintii decid la nastere asupra unui singur sex, desi in ziua de azi, tot mai multe tari din lume au decis sa introduca al 3-lea sex, cel neutru ptocmai pentru ca cei nascuti cu ambele organze sexuale sa aiba o incadrare oficiala.

"Potrivit unor date americane citate de OMS, intersexualitatea apare la un copil din 2.000, structurile genitale complexe, care fac dificilă determinarea sexului, apare la un copil din 4.500 la naștere.
Se estimează că 0, 2-3, 5 din populația globală e născută intersex; aceste procente sunt dezbătute intens de experți deoarece unele persoane descoperă târziu în viață că sunt născute intersex; valabil pentru anumite tipuri de intersexualitate.

Mai multe țări, printre care Australia (2014), Austria (2018), Bangladesh (2018), Canada, Chile (2017), Franța, Germania (2013), India (2014), Islanda (2018), Malta (2015), Nepal (2016), Noua Zeelandă (2014), Pakistan (2018), Portugalia (2018), SUA unele state (2018) și Uruguay (2018)[8] au recunoscut un al treilea sex sau gen – denumit uneori și „sex neutru" – care nu este nici masculin, nici feminin.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Intersexualitate

https://www.sfatulmedicului.ro/......ismul_7511

| Kaonashii a răspuns:

Clar.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, am in facultate. Nu văd sa fie o problema. Fiecare are alegerile lui, stilul sau de viața.
Poate fata avea o problema medicala, sau poate e din lgbt. Ce treaba are? Noi sa ne vedem de treaba noastră și sa nu ii judecam pe altii ca nu știm viața lor.
Ce părere are biserica? Ar trebui la fel sa nu judece pentru ca treaba bisericii e sa promoveze iubirea de semeni, nu punerea lor la zid.

| Yparisa a răspuns:

Da, destui. Nu vad problema. Mai dubios mi se pare că te holbezi asa și mai ales la sânii cuiva.

Ce treabă are biserica in asta? Biserica să-și rezolve problemele ei că e plina de preoți care își abuzează enoriașele și copiii.

| cristi202 a răspuns:

Hermafroditii, sunt persoane ce se nasc cu malformatii, cu probleme, incit nu stii in care sex sa ii categorisesti. Poate ca acea persoana e una din acelea care s-au nascut cu probleme
Barba la femei se numeste hirsuitism. Hirsuitismul e o boala, e cresterea nepremis de multa a parului in anumite zone. Fii sigur ca unei femei nu ii convine deloc acest lucru. Eu stiu cit se framinta din aceasta cauza, care e efectul urmarii unui tratament pentru hipertiroidie, o tinara frumoasa de 22 de ani. Tot timpul trebuie sa aiba grija sa se epileze ca sa nu i se vada parul.
Deci, nu te cruci, nu judeca, inainte de a cunoaste despre ce e vorba.

| anonimg a răspuns:

Nu este vina unui om că s-a născut așa, și nici nu trebuie cerută părerea vreunei biserici.

De vină sunt părinții care la rândul lor au fost așa și care și-au zis că ei vor da naștere la altceva decât sunt ei.
Nu ar trebui să ne căsătorim și să dăm naștere la copii dacă știm că în trupul și mintea noastră nu există acel echilibru necesar.
Noi ar trebui să fim mai drastici cu noi înșine și să ne abținem de a ne face relații apropiate cu persoane de sex opus până când echilibrul nu va fi restabilit în noi. Pentru că dacă nu facem așa, copii noștri vor fi obligați să poarte cu ei și problemele noastre pe care nu le-am rezolvat.

Chiar dacă un băiat nu este suficient de masculin, sau o fată nu este suficient de feminină, medicina este avansată în zilele noastre; și nu pentru a ne schimba sexul, ci pentru a începe un tratament, tratament ce ar trebui să fie gratuit.

| iulia0514 a răspuns:

Nu înțeleg de ce ai fost atât de revoltată! E tot om indiferent de orientarea sexuala sau felul cum arată poate avea o problema medicala nu vad care e problema fiecare e liber să-și aleagă cum își trăiește viața! Cat despre ceea ce zice biserica nu ma interesează ca na biserica nu poate zice nimic ca e doar o clădirelaughing Dacă era vorba despre ceea ce zic reprezentanții bisericii ortodoxe Române ma doare fix la Bască pentru că ei ar trebui să-și tina gura atunci când este vorba de persoane gay majoritatea preoților călugărilor sunt gay

| cineva007a a răspuns:

Asta nu e un trend, exista oameni de toate felurile, nu e un lucru plăcut

| Jus7t a răspuns:

"Ce ai vazut nu este lesby sau gay ci hermafrodit"

OMFG. Deci femeia stie ce ai vazut tu, nu e ca si cum exista tipe care au cateva fire de par si din nu stiu ce motive inca sunt acolo, sigur is barbati daca le au.

Ba deci, unbelievable femeia asta.

Te-ai crucit? Pai mai iesi din casa, cumpara un mar, o paine, o sa vezi altele care o sa te faca sa te crucesti.
Ce probleme de snowflakes aveti unii, plictisiti mai sunteti de viata ma nene, imediat cum vedeti ceva diferit atacati.

Ce zice biserica roamana de tipele cu ceva fire de par pe fata?
Idk man, atata timp cat pun ceva in cutia milei si pupa o icoana is ok.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Ai vazut tu prin triburi sau societati primitive astfel de cazuri? Eu n-am auzit de asa ceva... e un alt bullshit al lumii moderne, cand n-ai ce face si te plictisesti, si doamne fereste ai si ceva traume si un intelect nu foarte dezvoltat, sa nu zic ca esti pr0st de dai in gropi, incepi sa o iei randeaua si te machezi, te deghizezi, in loc sa te apuci de sala si sa faci efort fizic sa iti ocupi timpul cu ceva foarte productiv.
Aici vorbesc strict de barbati, ca daca e sa vb si de femei, alea oricum daca nu se nasc asa reduse, o capata pe parcurs, am avut in liceu exemplare de femei grase si urate, care in loc sa incerce sa faca o schimbare au imbratisat bullshit-ul asta deluzional si au ajuns sa spuna ca sunt bi, ca sunt nu stiu ce dracu, sustinem grasii, lgbt si alte aberatii de genu... Ei bine, doar astfel de exemplare ajung sa sustina o aberatie cum e curcubeul, persoane de-a dreptul idioate, cand vreodata o sa-l vezi tu pe Arnold ca se machiaza si se imbraca in fustita si se duce in cluburi de gay? rolling on the floor rolling on the floor Daca ai putina minte si intelegii principiul vietii, istoria omenirii si iti intelegi rolul de femeie/barbat, nu o sa ajungi in veci sa faci asa ceva, o sa ajungi doar sa fii cea mai buna versiune a ta in functie de sexul tau, o sa fie natural sa faci asta.

| Kaonashii a răspuns (pentru raMLesS):

In foarte multe culturi exista si al treilea gen. Vezi muxe in mexico, vezi nativii americani, vezi bakla in filipine (inca din anii 1600)), vezi mahu in hawaii (exista picturi cu ei din 1800), bissu in indonezia, india, tailanda, mauri, samoa efectiv nu exista cultura fara transi.
Nu ai auzit de asta pentru ca esti necitit (apropo de istoria omenirii din care se pare ca tu nu cunosti nici 1%), daca ai citi mai multe ai intelege ca principiul vietii tale e nimic, rolurile barbat-femeie impuse de societate nu sunt naturale (de aia barbatii ca tine se sinucid pe capete) si lumea asta e extrem de complexa, nu se margineste la ce vezi tu acasa unde mama sta ca o balena in pat si tactu o da de pereti cand se plictiseste,
Daca e bi si e grasa, nu inseamna ca grasimea determina orientarea, e absolut normal sa iti descoperi orientarea pe parcursul adolescentei dupa 20 de ani si e normal sa empatizezi cu minoritatile si sa le sustii cand tu ai fost hartuit toata viata pentru ceva atat de harmless cum sunt propriile kg.
Eu stiu o tipa grasa care e poly si are o relatie deschisa, sa crezi ca o tipa nu face sex si are nevoie de nu stiu ce orientare sa faca e ceva absolut rupt de realitate, Grasele fac foarte mult sex. Mult mai mult decat tine oricum.
Vorbesti despre lucruri pe care nu le-ai studiat o zi in viata ta. Asta inseamna sa ai timp liber.

| Yparisa a răspuns (pentru raMLesS):

"Ai vazut tu prin triburi sau societati primitive astfel de cazuri?"
Ai avut vreodată curiozitate să cauți și sa te informezi despre aata? Eu nu, dar pot să îți înșir 5 culturi numai din Africa unde femeile transexuale erau considerate superioare sau zeități.

Ai impresia că triburile primitive erau hetero și monogame? Ahahahahahahahaha. Ignorance is bliss.

"cand vreodata o sa-l vezi tu pe Arnold ca se machiaza si se imbraca in fustita si se duce in cluburi de gay?"
Vezi că Arnold a jucat roluri de transexual, a purtat rochițe roz, a practicat baletul și mereu a fost văzut ca "a girly man".
Ignorance is truly bliss.

| LaviniuA explică (pentru anonimg):

Cel mai bun raspuns pana aici.
Imi place cum ti-ai ales cuvintele, incat sa ascunzi ce cunosti, si in acelasi timp sa argumentezi.

Cam asta e una din probleme, ca mai toti in ziua de azi se arunca cu capul inainte in relatii si apoi contribuie la natalitate. Practic acei copii intra in viata cu picioarele inainte direct (chiar daca atunci cand ies impresia e alta laughing )
Cam asta a fost trendul de la Adam incoace din pacate. Curios de ce preotii indeamna tinerii sa faca copii, cand sansele sa iasa tot un Adam sunt aproape 100%. Probabil din nestiinta, ca doar nu toti sunt chiar asa de rau intentionati.

Eu mai cred si ca adeptii lgbt si-au schimbat orientarea pe parcursul adolescentei, din diverse motive, mai serioase sau nu. Sigur, mai sunt si persoane care se nasc cu anumite tendinte spre asa ceva, dar cred ca astia sunt mai putini.

| raMLesS a răspuns (pentru Kaonashii):

"rolurile barbat-femeie impuse de societate nu sunt naturale" uite ca societatea din ziua de azi impune niste roluri care intr-adevar nu sunt naturale, de cand e femeia capul familiei? Pentru ca o relatie sa mearga asa cum trebuie, barbatul trebuie sa aiba autoritate asupra ei, si nu ma refer la modelul acela de barbat needucat, primitiv, isteric si absurd care tipa la ea ca s-a uitat nu stiu cine la ea pe strada sau sa ii dea ordine, prin autoritate ma refer strict la atitudine si la faptul ca ea ar trebui sa ii respecte deciziile.
Oricat de mult ai fii tu contra a ceea ce am spus aici, femeia si barbatul sunt fiinte diferite care gandesc diferit si sunt mai buni pe anumite zone, ca doar nu vrei ca la gradinita sau la locurile de joaca pentru copii sa ai barbati in loc de femei... de aceea spun ar fi cel mai bine ca barbatul sa ia deciziile pentru ca gandeste totul dintr-o sfera diferita si logica.
"Eu stiu o tipa grasa care e poly si are o relatie deschisa"... Femeile cu relatii deschise sunt cw**e, nu vrei o sotie ca aia happy, esti femeie, ar trebui sa ai cat mai putine "aventuri", o femeie care sare din cioaca in cioaca nu e o femeie valoroasa, iar daca nu esti de acord o sa-ti explic si de ce.
" e normal sa empatizezi cu minoritatile si sa le sustii cand tu ai fost hartuit toata viata pentru ceva atat de harmless cum sunt propriile kg"

E o fapta idioata sa hartuiesti pe cineva ca are anumite trasaturi genetice pe care nu le poate schimba, cum ar fi inaltimea, anumite trasaturi fizice, etc... Dar greutatea corporala ti-o poti schimba oricand doresti, e vorba de dedicatie, consistenta si munca.
Si nu, nu e sanatos sa fii gras, sa fii obez, sa iti atarne suncile, e scarbos, e anormal si nu e ok, ar trebui ca hartuiala asta sa fie privita cu ochi buni si sa te faca sa te schimbi.

"Grasele fac foarte mult sex" Sa nu generalizam, dar daca e o grasa cu body acceptance, atunci o sa-ti explic si de ce laughing Numai sa fiu sigur ca am cu cine discuta si nu o fac degeaba.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru raMLesS):

Absolut halucinant să ne vorbești tu de normalitate în condițiile în care ți-ai scris Drimmero cu marker pe penis și i-ai trimis poză cu el în privat laughing))))))))))! Gest mai gay de atât nu există. Nu degeaba se zice că cei mai mari homofobi sunt chiar homosexualii. Stai jos.