| nyoentox2002 a întrebat:

Aveti niste motive ca urâți să stați la casă? Eu stau la casă cu parinții mei si urăsc să stau la casă, vreau să mă mut la bloc!

66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Eu stau la curte inconjurata de asemenea oameni si nu am nici macar intimitate. Nu am aer curat, soare, liniste, sunt ca intr-o inchisoare,. Am haos, un vecin in peretele meu cu galagia la miezu noptii si cel de partea opusa tot langa mine este si cu galagia in zori. Eu imbatranesc ca nu pot sa traiesc in situatia asta, nu ies din curte.Si nu am apa nici caldura cand se opreste curentul.. Cand eram mica da aveam babe care ieseau la poarta cu scandal cand ma vedeau trecand.
Depinde, pentru ca "pereti de carton" nu inseamna ca exista numai la blocuri nici la toate blocurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Problema este ca trebuiesc respectati niste oameni cand unii prefera sa fie regii fiarelor care se hranesc cu asemenea oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu locuiesc la casă şi NU am nici un motiv pentru care să urăsc asta. Am o grădină mare, cu pomi fructiferi şi zarzavaturi; livadă, viţă de vie; spaţiu cât cuprinde, şi nici în ruptul capului NU m-aş muta la bloc, într-o cutie de betoane fadă şi îngustă. Doamne fereşte!

| nyoentox2002 explică (pentru Aasdfghj):

Aici depinde, la bloc e mai multa liniste ca nu ai vour sa dai muzica tare, daca vrei ajutor la casă, nu te aude nici dracu.Fiecare cu avantajele si dezantaje!

| Aasdfghj a răspuns (pentru nyoentox2002):

Tocmai ce iti spusesem ca la bloc nu este liniste dar ma rog... laughing) Daca tu crezi ca ai putea sa ai vecini draguti care sa nu faca galagie te inseli amarnic. Bafta in mutarea ta spre bloc!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Nemessys):

Nu neaparat.A sta la casa nu insemna la periferie.
Sora mea are casa pe pamant si ii ia 3-4 minute cu masina pana in centru, Sau maxim 15 minute pe jos.Si e conectata la toate utilitatile peisaj de vis!