| geoconda a întrebat:

Băiatul care zicea ca ii place de mine si asa, de vreo 2 saptamani nu mai imi scrie, nu mai zice nimic. Eu nu pot să îi scriu pentru că nu vreau sa ma bag singura in seama, sau de-a sila, să mă trateze cu scârbă. Si imi este asa... ca si inainte doar dacă îi reacționăm la vreo poza imi scria. Ma rănește foarte tare tăcerea lui. Nu mai pot, mi-a frânt inima. Nu dati hate si înțelegeți. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Să nu depinzi de nimeni. happy Tu ai o valoare umană unică și care nu ar trebui deformată. happy Să te iubești pe tine este foarte importat. happy Să nu fii influențată atât de ușor de aspecte exterioare, limitate și să înțelegi că bucuria vine din interior. Sper că te-am ajutat. Funda? big grin

42 răspunsuri:
| geoconda explică (pentru Saiko10):

Păi dar ii scriam si eu. Dar dacă a încetat, ma gandesc ca la el e problema. El stie ca eu daca ii reacționeze, vreau de fapt mesaj. Sau cred eu ca stie.

| geoconda explică (pentru Saiko10):

I-am reacționat la postari, am dat si eu semne, dar degeaba.nu ii mai pasa de mine, asta e, la rivederci

| geoconda explică (pentru Ana2920):

Nu cere scuze. Am și eu aceeași părere! Da, e plac fetele inteligente. Si el de ce a plecat, si s-a îndepărtat de mine, ca doar eu nu sunt proasta.

| Saiko10 a răspuns (pentru geoconda):

Probabil nu stie, daca chiar iti place de el si vrei ceva cu el ii dai mesaj, daca vrea bine, daca nu iar bine, este atat de simplu.

| geoconda explică (pentru Saiko10):

Nu vreau sa par slabă în fața lui. Nu pot sa ii dau mesaj, am.inima atat de frântă

| geoconda explică (pentru Saiko10):

El poate a conversat cu mine doar ca să se plângă la mine, caci cam asta făcea, ba imi spunea ca il doare spatele, ba ca e răcit, ba ca mama lui nu e bine, ba ca il doare capul, ba ca mai multe

| Lukasssz a răspuns:

M-am saturat de intrebarea asta, pentru dracu, el nu te-a vrut niciodata a spus asta fiindca are multa vrajeala in el si tu esti mica, nu iti dai seama.

| geoconda explică (pentru Lukasssz):

Asa e crying

| Saiko10 a răspuns (pentru geoconda):

Na deci nu vrei sa stai cu el, daca nu poti sa iti lasi orgoliul pentru a fi cu cineva nu il placi destul.

| geoconda explică (pentru Saiko10):

Ba eu l-as lasa in orice clipă, dar el, nu. În fine. E mult de povestit

| Ana2920 a răspuns (pentru geoconda):

Atunci înseamnă că efectiv nu te merita DELOC. Poate e asa cum ai scriu tu la un comentariu ca ti-a scris doar ca sa se planga la tine. Dumnezeu nu vrea la nimeni raul! Doar asa credem noi. Dar Dumnezeu, daca ti se întâmplă un lucru greu (adica trist sau nu știu... ceva care te supara), atunci înseamnă ca asa este cel mai bine. Vei vedea ca iti vei gasi un baiat care sa te inteleaga si sa nu te dea la o parte dupa ce vorbești cu el!

| geoconda explică (pentru Ana2920):

Încă mai sper!