| punteiupi a întrebat:

Baiatul crede ca fata la inselat cu prietenul lui cel mai bun cu toate ca nu e corect el nu crede nici pe ia nici pe prietenul lui ce ar putea face prietena mea ca las convinga ca nu a avut nimic u prietenul lui?

3 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Daca tu nu stii sa demonstrezi un adevar, avand detalii, noi in nici un caz nu stim.
Daca ea chiar nu a avut nimic cu el roag-o sa apeleze la inredere si sa explice.Baiatul respectiv sigur are in cap un film cu scena inselarii.Undeva in filmul acesta este o minciuna. Daca explicatiile nu sunt de ajuns si lipseste increderea incercati sa gasiti "dovezi". Daca nu exista spune-i ei sa renunte.Lasa-l pe el sa se calmeze si in timp o sa ceara singur explicatii.

| Zartbitter a răspuns:

Să-i dovedească mai multă maturitate și să ofere cât mai multe detalii sincere despre situația petrecută. Dacă băiatul e pornit să nu creadă nimic, nu va funcționa. Dar în acest caz nu va funcționa nimic :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate face nimic. orice prost stie ca cel mai bun prieten ori te fura ori cauta sa-ti f.a muierea.iar femeile in general nu inseala.ele compara.deci? da l-a inselat.si daca nu a facut-o...s-a gandit sa o faca.