| Adelinaa123 a întrebat:

Bun. e prima oara cand scriu aici si cand imi fac cont, dar chiar am nevoie de niste pareri. Aseara pentru prima oara, tatal meu a batut`o pe mami, de fata cu mine. Prima oara, nu s-a mai intamplat pana acum, si a fost destul de violent si de socant totodata. In casa sunt niste atmosfere ciudate, nu-si vorbesc, nu se privesc nu nimic. Nici nu o condamn, nici mie nu imi vine sa il privesc. Pur si simplu nu stiu ce as putea face acum, mamei mele ii e rau de la scaunu luat in burta aseara, nu ma lasa sa o ajut cu nimic, iar eu, sunt singura care ma consum. Ce pot sa fac eu in situatia asta? Nu inteleg. sau cel putin nu stiu ce vreau sa inteleg...Sunt inca socata, nu ma asteptam... dar nici nu pot sa stau asa.

7 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

N-aş putea suporta aşa ceva. M-am întărâtat doar cât am citit, d-apăi să mi se întâmple. Crede-ma că i-aş scuipa o flegmă între ochi lu taică-miu dacă ar face aşa ceva, şi i-aş scăpa ceva peste ochi cu toată mânia mea, chit că mă va rupe după. Şi aş căuta să îi dau mereu peste nas cu orice. Şi pe lângă asta, aş purta o discuţie cu maică-mea nu ca de la fiică la mamă ci de la femeie la femeie, că de, chiar dacă diferenţa de vârstă e mare, amândouă avem p**dă între craci şi orgoliu feminin, care probabil ei i-o fi dispărut, punându-şi pe primul loc dragostea pentru copil şi pentru soţ.

| dianaaaaax a răspuns:

Spune-i unei rude ce s-a întâmplat. Fii alături de mama ta, şi încearcă să îl întrebi pe tatăl tău ce i s-a întâmplat de a bătut-o, dacă l-a deranjat mama ta cu ceva. Aşa din senin să baţi pe cineva.sad. Îmi pare rău pentru ceea ce a păţit mama ta, şi pentru tine :*. Numai bine>big grin

| Dan1989P a răspuns:

Buna...Ar trebui sa pleci impreuna cu mama ta de acolo. Daca ramai te consumi si asta nu ajuta la nimic.Si, stiu ca o sa-ti fie foarte greu, dar ar trebui sa vorbesti cu tatal tau, si sa-i spui ca mai tarziu o sa regrete amarnic de faptul ca a facut o asemena fapta prin care, isi pierde copilul si nevasta.Si chiar daca va parea nepasator, tot o sa-i fie rau de modul in care s-a purtat cu voi.Imi pare rau si sper ca totul sa se rezolve cat de curand!

| Robieski a răspuns:

Du-te la politie! Nu are voie sa faca asa ceva!

| pufy6646475 a răspuns:

E prima oara cand a batut-o sau e prima oara cand a batut-o de fata cu tine? Pana in ziua aceea se intelegeau bine? Tatal tau a facut ceva, a baut ceva inainte? E nevoie sa afli mai multe...Pana atunci trebuie sa te duci la mama ta, sa o privesti in ochi si daca vezi ca sufera sa ii ceri sa plecati, sa nu indure nimic degeaba.Depinde si ce fel de om este tatal tau si daca este un om cu care poti discuta despre ce s-a intamplat si care te intelege.Eu ti-am dat un sfat, dar totul depinde de tine.Inteleg acum cat de greu trebuie sa-ti fie.

| Adelinaa123 explică (pentru pufy6646475):

A fost prima oara cand s-a intamplat si din pacate am luat si eu parte la asa ceva. Nu ma asteptam din partea lui la asa ceva, niciodata nu a fost de acord cu violenta, si mereu a incercat sa imi explice sa nu stau niciodata langa un om violent, indiferent daca ar fi vorba de violenta propriu zisa sau verbala... Nu stiu ce sa fac pentru ca nu o sa ii ceara sa plece din casa, mereu au avut certuri dar niciodata la asa ceva..si a fost destul de dur..si pentru mine si pentru ea. Pur si simplu nu stiu ce as putea face eu, sa fie mai bine...

| pufy6646475 a răspuns (pentru Adelinaa123):

Si de atunci s-a mai intamplat ceva? este la fel? poate a fost doar asa atunci.ma refer la violenta.