| Călărețul45 a întrebat:

Bună, aș vrea sa știu și eu daca prietena mea are 16 ani și vreau să o iau de la părinții iei și ei nu sunt de acord sa o iau. Ei știu de relația noastră dar inca nu sunt de acord sa o iau, dar dacă o iau are ce să-mi facă poliția daca ea este de acord sa fie cu mine?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

De ce sa o iei? Daca esti babat adevarat du-te la parintii ei, cere- o de nevasta, insoara-te( de la 15 ani la fete se poate) si nu mai are nimeni treaba cu voi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nasol rau, ca de parintii ei nu sunt de acord si depun plangere, tu faci puscarie pentru corupere d eminore, decustie si posibil viol! Puscarie intre 3 si 5 ani!

| Hammurabi a răspuns:

E minoră.
Până la 18 ani nu poți să iei nimic.

| mi25 a răspuns:

Da, corupere de minori, iar prietena adusa la parinti de politie. Daca ea nu vrea sa stea la parinti ajunge intr-un centru de educare pentru minori.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu pățești nimic că și părinții ei vor fi de acord ca să fiți împreună.