| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am cunoscut un baiat si a inceput sa imi placa foarte mult de el. Nu am mai avut relatii si nu stiam cum sa intru in vorba cu el, dar m-a vazut intr-o zi si mi-a scris el primul. Este foarte de treaba si imi place mult, doar ca este o problema. Mi se pare foarte complicat. Mereu cand vorbeste cu mine se opreste in mijlocul conversatiei, iar a doua zi tot el imi scrie. I-am scris si eu de cateva ori, pentru ca mi-a spus ca asteapta si el cautat, doar ca mereu dupa ce vorbim putin el da seen. Stiu ca este foarte ocupat, deoarece lucreaza la ceva solicitant. Saptamana asta am zis sa nu il mai caut eu, dar dupa cateva zile mi-a scris el. Doar ca face la fel. Se opreste in mijlocul conversatiei. Nu stiu ce sa fac. Daca sa ii mai scriu eu. Imi place foarte mult de el, doar ca nu vreau sa para ca ma tin dupa el sau ca sunt prea insistenta. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu vrei sa para ca esti disperata, actuni ai rabdare sa vina invitatia de la el!

| OldSoul a răspuns:

Tu il ajuti sa continue conversatia? Sa se lege?
Nu stiu cum decurge conversatia voastra, dar de multe ori se intampla sa dai de fete care nu te ajuta mai deloc sa lungesti conversatia, pur si simplu raspund, se vede ca vor sa vorbeasca cu tine, dar niciodata nu te ajuta, si nu stiu, te face sa te simti ca esti la interogatoriu.
Reflecteaza asupra raspunsurilor tale, daca oferi raspunsuri seci, sau chiar normale, dar fara sa lungesti conversatia, nu te mira de ce se opreste cand conversatia e in toi.

| Satango a răspuns:

Mai continuă așa până te va invita să ieșiți. În realitate nu văd cum se va opri în mijlocul conversației, doar dacă va fi ceva decisiv. Legat de a continua așa, evident, nu la nesfârșit, îți dai tu seama când devine ceva neserios și o monotonie stupidă.

| munteanuionvictor a răspuns:

Poți să faci o pauză. Dacă vezi că nu te caută el, poți să-i scrii. Poate e timid.

Răspuns utilizator avertizat