| Fred33 a întrebat:

Vreau sa va cer si voua cateva sfaturi.
Vorbesc cu o fata de cateva zile si imi place de ea, dar nu stiu daca si ea e interesata de mine.
Vorbim, vorbim pana ajungem la un moment dat ca ii scriu un mesaj la care nu e intrebare si lasa seen si trebuie sa pun doar eu intrebari, doar eu scriu primul si ea cam deloc, nu prea este activa in conversatie. Adica raspunde nu rece, doar ca nu vorbeste ea cu mine cum vorbesc eu cu ea.
Eu am 17 si ea 16 ani.

Răspuns Câştigător
| andreidmbm a răspuns:

In momentul in care doar tu initiezi conversatiile, e clar ca ea nu are nicio atractie fata de tine. Faptul ca iti raspunde la mesaje, e ceva normal sa fii sociabil, si tu ai face la fel daca ti-ar scrie o fata. Dar atat timp cat ea nu avanseaza cu discutiile si nici nu te cauta, e clar ca ar trebui sa mizezi pe altcineva.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lasa mesajele fara sens, iesi cu ea si vezi daca se leaga o relatie bazata pe gesturi fizice.

| 1997onur a răspuns:

Are pe alți 100% Sa plictisește de tine 100% crezi că are timp săși petreacă timpul tot ratații? nai bani nai BMW nai casa ce sa facă cu o sărăcie ca tine? Poate să-și găsească oricine când vrea când dorește ia ce sa facă cu tine dacă are pe altul oricând vrea ia.

| 120bulevard a răspuns:

Broski mai bine las-o ca e o cauza pierduta, nu-i mai da mesaj 1 saptamana, 2, cam asa si vezi daca face un efort sa-ti scrie, daca nu, ii dai block si treci la urmatoarea fata, nu o mai bombarda cu mesajele ca se vede de la o posta ca nu o intereseaza, vorbeste cu tine ca sa nu adoarma. Mie daca imi scriau fetele primele cu gagic de 2-3 ani si erau interesate de mine tu crezi ca nu poti capta atentia altei fete care sa iti ofere atentia pe care o meriti?

| AndreiSingurul a răspuns:

Am pățit si eu ceva de genul anul trecut, ea nu te place, las o, e doar amabila si ti răspunde la mesaje, atat, nu e atrasa de tine