| AlexandraOana97 a întrebat:

Acum o lună am cunoscut un baiat (actualul meu iubit) pe Facebook și în luna aprilie urmează să ne întâlnim.(el peste plecat din țară)Problema mea este că îmi e frică de faptul ca el s-ar putea reîntoarce la fosta lui.El mi-a zis că a fost prima lui iubire și el la fel a fost primul pentru ea, de asemenea mi-a trimis o captură de ecran in care printre fete era si numele ei. după câteva zile mi-a zis ca a deblocat o și că dupa ce a făcut asta la blocat ea(asta ar insemna ca încă îi urmărește profilul).Mi a spus ca ea s-a despărțit de el prin telefon spunândui ca nu-l mai iubește..credeți că el când se va întoarce acasă ar putea "cade" iar in brațele ei? Eu sunt la o distanță mai mare față de el si ei stau în aceeasi localitate.Mă pune puțin pe gânduri si faptul că el mi-a zis ca atunci când vine eu pot sa ma imbrac mai "provocator" să ies cu el de mâna si sa moara de ciudă ea ..Astept parerile voastre deoarece îmi este teamă ca voi pierde inca două luni așteptând o persoană care ma poate lăsa pentru fosta de 16 ani desi el are 24...

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Are mentalitate de copil daca vrea sa provoace cuiva gelozie si mai ales unei fete de 16 ani.
Sti tu nu prierzi alea doua luni practic poti sa faci ce vrei ca nu ai o relatie oficiala.Si ar trebui sa te gandesti daca va putea fi oficiala el plecat si cand se intoarce sta in alta localitate unde poate sa faca ce vrea si sa va intalniti cand puteti si poate dupa sa plece iar.
Iti dai seama ca se gandeste la fosta ca doar o cunoaste mai bine decat pe tine si de la ea poate sa obtina mai multe si mai usor decat de la tine (pana te cucereste si convinge)asa ca daca e inca legat ombilical de vechiile iubiri renunta.

13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cica era o vorba "nu risti nu castigi"
Naiba stie ce e in capul lui si ce vrea sa faca.
Asta trebuie sa afli.
Lafaza aia "sa te imbraci provocator" vrea doar sa o faca geloasa pe fosta...
Cum faci si nu faci, sa nu prinzi drag si apoi sa-ti para rau.
Decizia e numai a ta.

| Lioana a răspuns:

Nu sta dupa baiatul asta! Traieste-ti viata! Asta nu e relatie daca discutati doar pe Facebook. Nu-l poti numi iubitul tau. Nu te gandi prea mult la el! Daca va fi sa vina la tine, vei vedea atunci cum e. Poate nu iti va placea de el. Pe internet oamenii nu-si arata adevarata lor față.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook = cancer.
Nu mai accepta astfel de propuneri pe Facebook! Poți da peste fel și fel de persoane dubioase.

| Uxellodunon a răspuns:

Din cate spui ar parea ca inca este implicat emotional cu fosta, mai bine nu te-ai atasa de un tip ca asta, fii mai desteapta sad

Răspuns utilizator avertizat
| labis a răspuns:

E iubitul tau, dar nu l.ai intalnit inca laughing)))vai de p l m.creier ai?

| labis a răspuns:

Papusa,tu ai o relatie cu ecranul laptopului.o sa te trezesti la realitate cand o sa te izbesti de ecranul laptopului

| AlexandraOana97 explică (pentru labis):

Așa functioneaza la tine? Dar in schimb tu te dai cu capul de obiecte când folosești așa limbaj? Că sincer nu-ti iese treaba!

| labis a răspuns (pentru AlexandraOana97):

Mesajul tau are tot atata logica cat ai si tu. zero

| AlexandraOana97 explică (pentru labis):

Se numește "răspuns", mesajele se dau în privat (dacă este vorba de logică). Știi oare ce e ăla bun simț? Ai găsit și tu un motiv (slab) de a te lua de întrebarea mea și ce ai crezut că mă poți lua pe sus după bunul tău plac? Poate lași aici și un număr de telefon nu de alta dar sunt dispusă să-ţi reproduc comportamentul josnic!

| labis a răspuns (pentru AlexandraOana97):

Am instalat pe telefon o aplicatie care respinge orice apel venit din partea persoanelor fara creier,asa ca degeaba iti dau numarul.
eu stiu ce e ala bun simt,dar tu stii ce e aia prostie? sa spui ca ai o relatie cu cineva pe care l ai cunoscut online si pe care nu l ai intalnit niciodata real? stii cam cat de prostesc suna si cam de prostesc e sa faci asa ceva? nu stii,altfel te ai fi abtinut pana sa il cunosti real, sa te vezi cu el de mai multe ori si apoi sa vezi ce si cum.
nu te ia nimeni pe sus, mi se rupe de ce faci tu, era doar o opinie obiectiva, venita din exterior.

| AlexandraOana97 explică (pentru labis):

Nu ești sănătos mental îți spun eu! A mai fost un răspuns pe aici ceva de genul ca al tău diferența este că acel individ a raspuns la intrebare cu bun simț nu crezându-se Dumnezeu și jignind! Probabil scrii mesaj de prin câmpuri că nu-mi imaginez cine agreează un așa om care se crede prea inteligent.Nu te duce pe tine capul să instalezi astfel de aplicații (inexistente pe deasupra).

| RahelaHurt a răspuns:

Parerea mea este ca fosta este inca in sufletul tau, poate te foloseste doar pentru a-i face ei in ciuda, mai multe nu pot spune ca nu am detalii