| EdiIr100 a întrebat:

Buna, am buletinul expirat și nu am inca certificatul de naștere, trebuie sa îmi ajungă prin posta in 10 zile...
Problema e că sunt însărcinată și trebuie urgent sa merg la control... știți cumva, mă primește vreun medic sa îmi facă analize și control?

Răspuns Câştigător
| Paendeo12 a răspuns:

Buna. Eu cand am inceput sa imi fac analizele de sarcina, nu aveam buletin, schimbasem numele si inca nu aveam buletinul cel nou. Nu a fost nici o problema, la ginecolog nu mi l-au cerut deloc, iar la analize le-am spus ca nu am buletin, mi-au cerut doar nume si CNP. Faptul ca e expirat nu afecteaza cu nimic.

| EdiIr100 explică (pentru Paendeo12):

Mulțumesc frumos pentru informație, exact asta mi s-a spus și mie. Și deja mi am făcut programarea, sper sa fie totul ok. Pup?

| Paendeo12 a răspuns (pentru EdiIr100):

O sa fie totul ok, nu iti face probleme. Mie la prima consultație mi-a cerut numele, informațiile pe care ti le cere un medic ginecolog, emailul si numarul de telefon. O sarcina usoara iti doresc. Pupici!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De cît timp a expirat? Trebuia sa mergi la politie pentru reînnoirea cartii de identitate a buletinului, poti fi amendata pentru asa ceva, chiar daca te primeste medicul la control cu buletinul expirat poate vin controlorii in stb si daca cer actele si vad ca buletinul este expirat o sa ai probleme, mergi cît mai repede la politie si fa ti buletin nou, o sa nasti si ai nevoie de acte in termen de valabilitate numai sta sa astepti.

| Floridori a răspuns:

Bineinteles ca poti merge, chiar daca ai cartea de identitate expirata. Orice medic ar trebui sa te primeasca fara probleme.

Multa sanatate si sarcina usoara!