| TanaseSorina a întrebat:

Bună! Am contract nedeterminat in Germania si perioada de proba de 6 luni, având deja aproape 4 luni lucrate. Dacă rămân însărcinată după astea 6 luni voi primi prenatal și postnatal? Ca ar fi sa nasc după un an de munca. Sau trebuie sa lucrez un an întreg și apoi sa rămân însărcinată?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa te interesezi acolo in Germania.
Tu vrei pareri din Romania?

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, asta poti afla numai in Germania, de la angajatorul tau (serviciul contabilitate sau HR), ca noi nu cunoastem legile nemtesti.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Vreți din România să cunoaștem legislație germană? În primul rând nu sunteți cetățean german, nu știu dacă aveți rezidență. Deci toate acestea sunt factori determinanți pentru a putea primi ceva.
Luați legătura în Germania cu un avocat specializat pe probleme de acest gen, nu în România veți găsi răspunsul corect!