| aandraa000 a întrebat:

am fost cu un baiat 4 luni.ne-am despartit pe motiv ca eu nu ii prea scriam (asa zice el)..ma rog.as vrea sa ne impacam dar el nu da semne de impacare.am mai vorbit de atunci de cateva ori dar imi zicea sa il uit, ca ii prea tarziu si chestii din astea.nu vreau raspunsurigen:uita-l.pentru ca am incercat de multe ori cand ne mai certam. tanjesc dupa el in orice minut.am incercat sa vorbesc cu alti baieti dar tot la el imi e gandul.
plss help..chiar vreau sa fim din nou impreuna!

7 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poate daca recunosti greselile tale in fata lui si promiti ca faci anumite lucruri pe care si le doreste-sa-i vorbesti mai mult, sa-i acorzi mai mult timp lucrurile vor merge mai bine.

| aandraa000 explică (pentru ElenaSA):

Am incercat sa mai vorbesc cu el de cand ne-am despartie( de 2 saptamani ) dar imi tot zice ca acum nu ii mai pasa si vorbeste cu indiferenta..nu stiu. poate nu vrea sa arate ce simte.dar chiar nu stiu ce sa fac

| ElenaSA a răspuns (pentru aandraa000):

Probabil ca a suferit foarte tare si nu vrea sa se mai implice.

| kandaraki a răspuns:

Pentru ce sa te chinui daca din partea lui nu e nici un interes? relatia se bazeaza pe 2, reciprocitate. Tu lupti iar lui ii este in cot, atunci ce sens? Think positive. Meriti mai bun! good luck!

| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Nu te merita, nu a fost bun pentru tine. Sigur vei gasi pe altcineva ideal pentru tine. Daca i-ai gresit mai mult atunci e si vina ta, dar daca cica nu prea ii scriai el e copilaros si nu priveste adevaratul suflet, deci tu sa stai linistita fiindca asa a fost sa fie. A fost o lectie prin care sa experimentezi cum sunt majoritatea baietiilor si vei intalni oricum pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat.

| Sandu_Sandel_1999 a răspuns:

Daca a-s fi eu in locul lui m-as desparti doar pentru ca nu ai mai vorbit cu el asa de des probabil ca mai gresit tu undeva sau el chiar nu mai simte nimic pentru tine

| rubyri a răspuns:

Buna! Motivul e simplu ori nu mai simte la fel ori si-a gasit alta...si daca chiar ai incerca sa il uiti cu adevarat ai putea si gandeste-te doar nu-i unicul baiat din lume ....noroc!