| AylinS a întrebat:

Buna,
am o intrebare pentru cei/cele care au relatii stabile. Cum reusiti sa aveti relatii stabile, nu va plictisiti sau sau sa nu va despartiti si sa va impacati de multe ori? va rog sa specificati si de cat timp sunteti impreuna.
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Relatie stabila, pai nu ne plictisim daca ne casatorim si facem copii.Copii sunt garantia ca nu te plictisesti niciodata caci atita iti dau de lucru ca deja e un eveniment cind pe linga ei poti face dragoste.Ei iti dau adrenalina necesara intretinerii relatiei.

| AlinaaAli a răspuns:

Buna! wu am o rel de 3 ani jumate, in primul an am stat la 200 km distanta pentru ca el era la facultate si eu abia in clasa 1 121, apoi am venit la el,e foarte frumos cand simti ca ai pe cineva langa tine care ar face orie ca sa fi fericita,cred ca nu mai ai nevoie de nimic altceva decat sa te trezesti dimineata in bratele lui ::X,,cred ca deja sunt prea siropoasabig grin!
Chestia e ca daca exista iubire,exista si stabilitate,,in sensul ca atat tipm cat ti la cineva,stii ce ii place si ce nu,reuseti mereu sa il surprinzi cu ceva nou si sa nu intervina plictiseala,intr-adevar mai exista si mici certuri,insa,sunt doar pentru cateva minute!
daca vrei o relatie stabila,nu te lasa influentata niciodata de prieteni cand e vb de partenerul tau,nu fi geloasa daca nu ai motive intmeiate si nu fi tot timpul pe telefonul lui sau id-ul,etc! eu nici nu tzin minte de cand nu m-am uitat in tel la prietenul meu sau el la mine,asa suntem noi si asa ne-am obisnuit,chiar daca primeesc un mesaj si telefonul e langa el,il ia si mi-l da fara sa se uite,sa stii ca increderea e punctul forte intr-o relatie,chiar si in cluburi mergem uneori separat,depinde cu cine iesim,pentru ca el are unii prieteni pe care eu nu ii prea inghit pentru ca sunt megafiguranti,insa,chiar daca mie nu imi plac nu i-am interzis sa nu iasa cu ei,inca ceva,baietii sunt foarte atasati de mame,sa nu incepi sa ii critici mama oricat de rea ar fi,chiar daca iti sta in gat lui sa nu ii zici niciodata ca nu o placi,eu am patit lucru asta si am vazut ca la deranjat si de atunci mama lui e o "scumpa" pentru minehee hee
In mare cam asta e,nu incerca sa ii schimbi vechile obiceiuri,lasa-l sa fie liber,nu incerca sa il controlezi,iubestei mama,si ai sa vezi ca si el o sa faca la fel cu tine si cu timpul o sa aveti o relatie frumoasa, cel putin la mine cam asa a fost :X
si ca sa ma si laud, la anul' facem nuntabig grin!

| Denisa444 a răspuns:

3 ani deoarece ne iubim extrem de mult, ne cunoastem, nu ne plictisim niciodata si gandim la fel. Secretul e ca nu mi.as dori pe nimeni altcineva, nu am ezitari in a vrea sa fiu cu el toata viata, si fiind cu el ma simt completa e ceea ce mi.a lipsit intotdeauna. Si de despartit nu s.au intamplat lucruri din astea la noi, am incercat 1 data dar dupa o ora n.am mai rezistat. Deci iubiti.va mult e cel mai frumos mod de a trai

| Ilonaa a răspuns:

Am o relatie de un an jumatate.Amandoi suntem doua firi destul de vulcanice, carora le sare tandara din orice.Chiar daca ne certam macar o data pe saptamana, asta nu inseamna ca trebuie sa ne despartim.Impacarea e dulce de fiecare data blushing
Tin sa mentionez ca inainte sa il cunosc pe el, am fost dezamagita de un baiat, din cauza caruia ajunsesem sa-mi bat joc de toti baietii care ma placeau, plus ca aveam "relatii" din astea copilaresti de 2-3 saptamani laughing
El nu mi-a placut din prima,amandoi aveam o parere proasta unul despre celalalt,pana am ajuns sa fim prieteni si sa ne intelegem destul de bine,insa nu indeajuns sa il vad mai special decat ca pe un prieten.
Intr-un final,am acceptat sa fim impreuna,iar cu timpul mi-am dat seama ca e un tip foarte special,care merita sa fie iubit, afland ca si el a avut o mare dezamagire in trecut :X
Trebuie doar sa ai maturitatea de-a avea o relatie stabila.
La mine, de exemplu...nici nu stiu cand a trecut timpul.Trebuie sa stii sa apreciezi ca cineva e alaturi de tine,te sprijina si te iubeste ASA CUM ESTI!
Pentru ca o persoana care te iubeste,nu iti judeca defectele, ci iti lauda calitatile!
Si asa cum suntem noi, nu mai tinem cont de gura lumii de mult timp.Sa fim fericiti e cel mai important!

| georgian9711 a răspuns:

Deoarece ne iubim cu adevarat si am jurat iubire vesnica
ea nugreseste nici eu nu gresesc