| Raluca56789 a întrebat:

Bună!
Am o invitație la nunta. Întrebarea este pot purta o coronita micuta si finuta argintie? Sau doar mireasa poate. Pentru ca nu vreau sa fac pe cineva să se simtă rău, doar că mi-ar place sa port. Voi ce spuneți?

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Nu se poate, stiu ca vrei sa faci ceva frumos dar coronita o poate purta mireasa, deci asteapta pana te mariti si o sa fii frumoasa pentru tine.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu o poti purta la o nunta, ar fi nepoliticos.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti purta coronite la nunta altcuiva, ca nu-i nromal si nu te duci acolo sa-i faci concurenta miresei sau sa-i strici nunta.
Poti purta coronite in fiecare zi, oricand vrei tu, la toate petrrecerile si la toate ocaziile, dar niciodata la nunta altcuiva!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai purta coronita la nunta?

| anonimg a răspuns:

Fără coronițe, și fără rochie albă la nuntă! La nuntă nu trebuie nimeni să fie mai aspectuoasă decât mireasa, și nimeni mai frumos îmbrăcat decât mirele.