| CornyTH a întrebat:

Am o mare problema... Deci: Ma cheama Flory, am 16 ani. Evident ca inca locuiesc cu parintii. Mama mea are 45 de ani happy. Si tatal 46. Asaa, ca sa stiti mai multe despre mine :]. Astazi a fost ziua mea, dabea am implinit 16. big grin. Astazi, dimineata m-am sculat pe la 9:00 [invat dupa-masa] si m-am dus in bucatarie sa iau micul dejun. Parintii ma imbratiseaza, ma pupa etc laughing. Dupa ce termin de mancat ma pregatesc si eu de scoala. [imi fac temele, imi pregatesc hainele etc]
Cand e sa plec, parintii tocmai serveau masa de pranz imbreuna cu Ruxandra [sora mea mai mica, 9 ani] si mancau mancarea mea preferata. Din start m-am enervat si i-am zis mamei mele sa imi dea si mie un copan de pui laughing, [pui la gratar; x] sa mananc pe drum. Ea a zis ca nu-mi poate da, ca a facut doar pentru. ei. M-am suparat rau si am plecat la scoala. Acolo am dat test surpriza la mate si m-am auto-evaluat si am nota 3... crying. Acasa mama mi-a facut scandal, mi-a dat si o palma, si am fugit in camera mea plangand. Prietenul meu m-a sunat, si mi-a zis ca nu ma mai iubeste, si ca se desparte de mine crying(((((((((.
Si acum ma uraste mama, si tata la fel. Si m-am si certat cu colegele sad
Intrebare: De ce mi s-a intamplat mie?! De ce de ziua mea?! Ce trebuie sa fac? crying
PS: Scuze de acest comentariu-kilometru dar chiar am nevoie de ajutor.
Si imi pare rau pentru eventualele greseli in scriere dar am scris repede.

15 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Pai asta e ca sa stii ca problemele nu tin cont de zile de nastere, de varsta, de rang! Ele vin, si nu vin singure! Vin cate 3 sau 4 sau mai multe odata! Asta ca sa te poti obisnui sa le infrunti! Pe rand macar, daca deodata nu reusesti! La multi ani! Apropo, daca parintii te cearta, nu inseamna neaparat ca te si urasc! O fac ca sa te pedepseasca, sa te poti corecta!

| pisoias a răspuns:

Ceasul rau, pisica neagra...Pe bune acum a fost doar o nefericita coincidenta. Poate ca anul viitor va fi mai bine.La multi ani si fruntea sus.

| aneta a răspuns:

Nu fi trista... vor trece toate si va fi binewinking
La multi ani!:*

| Sconcsiş a răspuns:

E pur ghinion. De fapt nu neaparat ghinion. Faza cu testul e si vina ta ca n-ai stiut. Btw, La multi ani!

| Ella_1266 a răspuns:

Buna.
La multi ani! big hug
De ce tie? Pai asta e viata, cu bune si rele.
Ce trebuie sa faci? Sa mergi mai departe, nu e sfarsitu lumii.
De ce de ziua ta? O simpla coincidenta.

Pa, pa.

| madalinacr a răspuns:

La multi ani!happylasa.papusha.cu nota se va rezolva tio vei mari cumva happyoricum nu trebuie sa te superi pentru o nota la scoala.oricum.si baieti sunt destui cati vrei nu iti bate tu capu din cauza asta.straight faceoricum parintii au fost nesimtiti la faza asta putea sa nu manance maikata si sa iti dea tie. dar fie.straight faceimi pare rau pentru tinesad:*:*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani!
Sunt sigura ca te simti asa doar petru ca s-au intamplat toate asa de ziua ta, pai asta e! Maine sigur o sa te simti mult mai bine, n-o sa ti se mai para asa un dezastru asa cum crezi tu acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un pseudonim foarte sic, stiai?
De la ce vine' CornyTH?

| d3utzsa a răspuns:

Off.sad
poveste complicata...

asta e viatzsasad eu am trecut prin mult mai multe cu parintii din cauza la fostul meu pr cu care am stat 1 an si nu il acceptau. iar acum suntem p punctul de a ne impaca din nou si am aproape in fiecare zi cearta si balamuc din cauza luisad

dar olqm prefer sa renunt la parinti decat la ellaughing

si o sa se obisnuiasca cu ideea ca il iubesc si o sa ma lase in pacehee hee

eu nu iti sugerez sa pleci d acasa doamne ferestehee hee

evita sa te certi cu eihappy

:*

| Allé_3818 a răspuns:

Nu`ai dc sa te superisad
Asta este.Acum ar fi bine sa lasi totul sa treaca numai ai ce sa faci.
Ar fi bine macar sa te impaci cu prietenele tale.Si sa-i spui celei mai bune ce sa intamplat.Pt ca poate ea te va ajuta mai bine ca mine.Prietenul tau cred ca dupa ce a facut s-a saturat de tine.Si si-a aleso pe alta. S`au probabil daca gandim pozitiv a fost doar o gluma ca doar a fost ziua ta.Nota la matematica las`o balta ca tio modifici tu prin 9 si 10.
Ei nu te urasc doar te`au certat. Te iubesc asa cum o fac toti parintii sa stii asta:*
Sper ca te-am ajutatbig grin.
Si la multi anii!happy

| raluca25 a răspuns:

Pai, pentru inceput La multi aniiii>big grin

| NiGhTmArE_1556 a răspuns:

Soarta...

| dreamaboutthelife a răspuns:

In primul rand la multi ani...etc.
fie, deci nu stiu asa mi s-a intampla acum cativa ani
simteam ca totul mi s-a intamplat mie,
dar nu a fost asa

cu nota :vei invata si o vei mari(dar nu inteleg, ti-a corectat-o asa repede?)

cu parintii:le vei cere scuze, si da putin de la tine adica nu se intampla nimic daca iti ceri scuze, si le spui sa fie mai ingaduitori cu tine

cu colegele:incearca sa rezolvi adica ce s-ar fi putut intampla?

iar cu iubitu pe asta nu o inteleg, adica ce persoana ce ti-ar vrea binele te-ar face sa suferi de ziua ta, in special cu o asemenea veste

asta a fost parerea mea, stiu ca acum esti treista dar intr-o zi te vei amuza pe tema asta

| Numaieaecevrea a răspuns:

Off thm greu e asa-i
Crede-ma ca stiu si eu cum e ca totul sa nu-ti mearga bine.
Pana acum 2 saptamani totul mergea perfect eram indragostita, parinti mei erau super:X
Deci cu ei oricum n-am probleme is cei mai super parinti
da no stii vorba aia cum te... viata, nu te ...nimeni.
Eu si cu iubitul meu trebuia sa facem 8 luni si am hotarat sa ne logodim da veste bomba pleaca in spania obligat de parinti lui...
de atuncea viata mea sa ruinat si n-am mers la scoala de 2 saptamani numai mananc m-am certat rau cu parinti si totusi ei inca ma sprijina si mi-a iertat injuraturile si toanele da in general acum viata mea e un dezastru totalwinking

| Claudia_4962 a răspuns:

La multi ani!
Se mai intampla... tot ce trebuie sa faci e sa nu iei aceasta simpla intamplare ca pe sfarsitul lumii, doar s-a intamplat si s-a nimerit ca ziua cu ghinion sa fie chiar ziua ta. Eu personal am trecut si voi mai trece cu siguranta peste momente asemanatoare dar asta e viata! Trebuie sa gandim pozitiv si odata fiind vizibil faptul ca toate merg pe dos trebuie sa credem ca data viitoare nu se va mai intampla, ca va veni cu siguranta si o perioada buna si vom fi capabili sa trecem peste doar cu foarte multa incredere in noi... [iar parintii tai cu sigur nu te urasc doar pentru atata lucruwinking ]