| AriKitty24 a întrebat:

am o problema mai neobisnuita... uneori, tatal meu vine mai tirziu acasa decat de obicei( pe la vreo 1 noaptea). Citeodata sta cu prietenii, alteori vorbeste cu partenerii de afaceri (si eu il cred deoarece uneori telefonul sau raspunde singur fara ca tata sa-si dea seama si se aud clar doar discutii intre barbati) mama insa crede ca tata o insala. Tatal meu nu isi poate exprima sentimentele ( sa spuna ca ne iubeste sau cv de genul) insa a dat clar de inteles ca daca ar fi vrut s-o insele ar fi facut-o demult... insa cel mai enervant este ca mama porneste toata cearta, il provoaca spunandu-i ca cn stie pe unde umbla, etc... cand i-am zis sa mai taca si sa-l lase in pace ea s-a suparat...cum sa-i spun sa nu mai fie atit de paranoica si cine este mai corect in aceasta situatie : mama sau tata?

Răspuns Câştigător
| AndyKama a răspuns:

Neata!
Ne este greu sa spunem o parere in mod deosebit deoarece genul asta de probleme sunt strict familiale si sunt strict intimitati ale parintilor tai.

Cat despre initiava ta de a "linisti apele",din nou este greu sa sfatuim, pentru ca doar tu stii exact cum spun parintii tai si cum ii poti influenta.

Stai calma insa, genul acesta de conflicte exista destul de des in familii, si sincer sa fiu cred ca parintii tai au deplina obligatie/putere de a lua deciziile.Tu doar incearca sa le dovedesti din nou ca ei sunt importanti pentru tine, si ca astfel de evenimente te influenteaza destul de mult negativ.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si tatal tau greseste ca nu o lamureste pe unde umbla el. Ăsta este si motivul de se enerveaza maica-ta si il bate la cap mereu.

| sofisis a răspuns:

Pentru un om de familie statul la baute (indiferent cu cine) pana pe la 1-2 noaptea nu e ok deloc. Ia gandeste-te cum ar fi sa stea si maica-ta prin oras cu prietenele pana la miezul noptii... tatalui tau i-ar convenii? I s-ar parea normal?
Si crede-ma ca nu e ok sa te bagi tu in relatia lor. Posibil ca mama ta sa fie paranoica, da. Dar e la fel de posibil sa nu fie. Se stie ca de foarte multe ori oamenii "de afaceri" se distreaza prin oras cu femei. Nu e musai sa aiba o amanta... poate avea cate una pe searawinking
Sunt multe detalii pe care tu nu le stii iar sfatul meu este sa nu te mai bagi in casnicia lor. E treaba lor de ce se cearta si de ce se impaca.
Eu iti spun atat: eu personal NU as accepta ca sotul meu sa stea noptile pe afara sub nici un pretext. A...ca se intampla o data, de doua ori pe an sa ajunga acasa mai tarziu de miezul noptii.ok. Dar sa fie un obicei si el sa stea sa chefuiasca si sa isi faca de cap cu partenerii de afaceri si prietenii...iar eu sa stau in casa singura noapte de noapte? NICIODATA nu as accepta!