| Grande_Aida_2001 a întrebat:

Bună, am și eu o problemă. Mereu mă cert cu mama, mereu mă cearta că nu fac bine asta..ca nu fac bine aia... este o mama bună dar nu îi înțeleg reacțiile. Alteori mă cearta, alteori mă iubește! Tata mereu ne porecleste iar ea îl iartă, ne vorbește cu :,, fane jeg" etc ce aude pe la televizor. Ce să fac? Mă ajutați, va rog?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un copil bun si ascultator nu are motive sa se certe cu parintele lui!
Ce sa faci?
Sa asculti si sa nu iesi din cuvantul parintilor, ca sa nu-i mai superi si sa nu te mai certe.

1 răspuns:
| idk666 a răspuns:

Asta depinde de tine si de ea si de faptul pentru care te cearta
incearca sa discuti cu ea despre asta
incearca sa nu o rinzi intr o faza cand e suparata dau stresata (toata lumea are perioade mei grele uneori asa ca asigura te ca nu agravezi situatia)