| kandaraki a întrebat:

am o problema, mama iubitei mele e o alcoolica si face mereu scandal. Iubita mea mereu se cearta cu ea, se enerveaza. Eu stau la ea, 3 camere are apartamentul, ne vedem rar cu mama ei, lucru/iesirile - dar oricum! Sa ne mutam aparte nu vrea iubita, la moment, e iarna, cheltuieli, mai tarziu. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Va mutati mai tarziu, asteptati pana se termina iarna si va mutati atunci, numa bine, mai puneti niste bani de-o parte.

17 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Mai asteptati pana la primavara, si ca evitati orice conflict, nu dati prilej la un,, dialog,, cu ea. Eventual seara incuiati-va usa.

| kandaraki explică (pentru pisoias):

Asa si eu ma gandesc, la primavara apartament in chirie si voila!

| ALGator a răspuns:

Nu spui care e relația ta cu ea cand nu e beată. Poate fi important.

| kandaraki explică (pentru ALGator):

Nu e nicicum, ne vedem foooooarte rar, dimineata noi plecam la serviciu devreme, mama ei doarme, seara noi uneori venim tarziu si ea deja doarme, rar ne intalnim, dar cand ne vedem - prietena mea se cearta cu ea, eu nu ma implic!

| ALGator a răspuns (pentru kandaraki):

Dacă ai încerca o relație cu ea, poate ai avea mai mult succes decît fiica ei. Poate are și ea niște nemulțumiri rezolvabile în parte.
Simplul fapt că ești alcoolic nu te face automat antisocial.

| Divy a răspuns:

Eu cred că voi sunteți o problemă pentru ea, nu înțeleg ce vă oprește să vă mutați a da banii laughing

| kandaraki explică (pentru Divy):

Nu banii, castig destul de bine, ea nu vrea, ii e mila de mama ei sa o lase singura!

| Divy a răspuns (pentru kandaraki):

Îi e milă de ea și totuși pare că sunteți o povară pentru acea femeie, ceva se întâmplă acolo trebuie să dați cărțile pe față altfel pierdeți toți laughing

| kandaraki explică (pentru Divy):

Poate si suntem o povara!

| Divy a răspuns (pentru kandaraki):

Omule sunt niște nemulțumiri la mijloc ale acelei femei și poate și prietena ta are ceva nemulțumiri oricum cred că e bine să lămuriți mai bine totul că nu faceți bine nici vouă nici ei

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca nu vrei sa o pui pe prietena ta sa cheme salvarea sa o interneze la dezalcoolizare atunci incercati sa nu mai o bagati in seama cand are chef de scandal. Chiar daca incearca sa tipe sa urle evitati complet un dialog cu ea si poate in acest fel se va potoli asta daca nu are probleme mari cu bautura care i-a facut creierul terci si ficatul praf. Daca este ultima varianta internati femeia in spital pana nu va da cu ceva in cap cand dormiti sau doamne fereste mai rau

| kandaraki explică (pentru CatalinVictor1985):

Nu vrea la centrul de dezalcoolizare!

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru kandaraki):

Cu forta prietene. Iubita ta sa-i cheme ca nu e dupa mama ei cand se intampla lucruri din astea. Trebuie sa faceti ceva cu ea ca se omoara singura si poate sa va distruga si pe voi

| nugasescusernameliber a răspuns:

Faceti rost de pastile antialcool si bagatii-le in bautura, ii v-a provoca dezgust fata de alcool, dar sa nu se prinda.
Daca nu rezistati cumva peste iarna, ignorati-o, dati muzica tare sa n-o mai auziti, cumpara o incuietoare si incuiati usa. Daca face scandal mare chemati politia, daca nu vrea ea la dezalcolizare, o duc aia fortat.
Dar va trebui sa plecati de acolo, o viata cu un alcoolist nu se termina niciodata bine.

| kandaraki explică (pentru nugasescusernameliber):

Ce fel de pastile antialcool sunt?

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru kandaraki):

Eu auzisem de ceva de genul antalcol, stiu un caz ca ii s-a pus in bautura si nu a mai baut omul vreo 2 ani. Si un dobitoc i-a spus ca ii se puneau pe ascuns...si s-a reapucat.
Cel mai bine ii explici situatia medicului de familie si iti da ceva cu prescris, stiu ca e o problema "rusinoasa" dar nu e rusinea ta
http://www.pcfarm.ro/......alcoolului
http://www.tpu.ro/familie-relatii/cum-sa-mi-fac-sotul-sa-nu-mai-bea/

| kandaraki explică (pentru nugasescusernameliber):

Mersi mult.