| crina03 a întrebat:

Buna am o problema si va rog am nevoie de unele sfaturi am o relatie de 2 ani.Cu un baiat care ma inteleg bine si ne iubim insa am avut o discutie legat de sex daca sunt pregatita si ca el isi doreste mult ca ma iubeste (din astea) ma asteptat pana acum dar eu nu simt sa fac asta in aceasta perioada de 2 ani m-a inselat de 2 ori cu motivul de a se culca cu persoana respectiva iar eu am aflat de fiecare data insa.am trecut cu vederea stiind motivul si din spusele lui nu a ajuns la sex cu fetele respective iar ultima data cand am aflat ca ar fi intentionat iar m-am despartit de el si ma cauta in continuare nu stiu ce sa fac sa ma mai impac sau nu este prima pers pe care o iubesc.sad. timp de o saptamana.am rupt orice leg cu el.imi este greu.

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Daca te dorea cu adevarat nu te insela, poate dupa 2 ani de relatie daca nu te insela aveai incredere in el, si poate aveati o relatie intima.asta denota faptul ca nu face de tine, sunt si alti baieri.ai grija de tine

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

O! Uau ce chestie! L-ai ţinut doi ani pe uscat şi eşti surprinsă că a mers pe la altele.
Greşeala este şi a lui că a mai revenit la tine. Eu n-aş mai fi revenit din prima la tine căci era evident că tu nu aveai de gând să-ţi desăvârşeşti relaţia cu el.
Mergi mai departe şi cu următorul nu-l mai ţine cu anii pe uscat!

Salut.

| roxyana03 a răspuns:

Buna
nu stiu ce varsta ai, insa nu cred ca esti destul de matura, pentru a face "dragoste" pentru prima oara, tine o discutie cu el si explica-i ca nu poti s-o faci, nu esti pregatita, si tot asa... daca avetii o relatie de 2 ani inseamna ca te mai poate ajtepta inca ceva timp pentru ca tu sa fii pregatita, explica-i sitoatia ta, si daca te iubeste cu adevarat te va ajtepta si ve`ti continooa aceasta relatie, nu da`ti cu piciiorul la o relattie de 2 anii, pentru ca la urma veti regreta aman2, nu stiu nici eu destul de matura am aproape 16 ani, insa sttii cea ceti zic din proopia experienta, bafta, sper ca te`ai ajutat:*:*:*:*.

| música a răspuns:

Buna emmy

Din ce mi-ai povestit aici acest baiat care ti-a fost prieten nu mai merita sa te impaci din nou cu el...te-a inselat iar acum vine cu pretextul sa va impacati ca sa poata sa se culce cu tine...nu face greseala asta ca mai apoi tu sa ai de suferit si el bine mersi sa isi vada de treaba mai inainte.el are doar un scop acela de a se culca cu tine
Incearca sa ii spui ca totul s-a terminat...si sa iti faci un alt prieten care sa te merite si care nu procedeaza ca acesta de acum.
Nu poti sa te culci cu el foarte bine...inca nu esti pregatita.trebuia sa inteleaga acest lucru.insa asta nu inseamna ca el trebuia sa te insele cu altele...aici a gresit.iar greseala asta il va costa zic eu

Sfatul meu sincer este sa il lasi.ca de suferit tu vei avea si nu el.in general majoritatea baietilor asta urmaresc atunci cand sunt impreuna cu o fata.mai intai sa se culce cu ea apoi o lasa si de suferit tot ea sufera

Numai bine iti doresc si sper ca ai inteles cine are de suferit in aceasta relatie...

O seara cat mai placuta si zile cu soare sa ai, pwpici :*

| gabi45 a răspuns:

Daca vrei sa il tii trebuie sa ii oferi si afectiuni sexuale pentru ca un barbat nu poate trai mult fara sex are si el nevoi da daca voi femeile tot nu sunt pregatita se mai satura si omu si cand vede oportunitatea o ia.