| Alexx56 a întrebat:

Bună, am o relație la distanta, urmează sa vina vineri, dar eu trebuie sa ajung la o școală departe de unde stau eu și sa depun dosarele, iar iubita mea sa supărat foarte tare și are o stare nașpa, ce pot face?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu poti face nimic. Daca si-a pierdut increderea in tine, orice ai face, in special sa nu fii acolo cand trebuie sa va intilniti, va parea suspicios in ochii ei. De aceea s-a si suparat.

Bula
| Bula a răspuns:

Cheam-o sa mergeti impreuna la depunerea dosarelor, dupa care va faceti program comun.
Daca nu doreste, fixati o ora si o locatie unde sa va intalniti dupa ce ai terminat si poti ajunge sigur la intalnire.

| Alexx56 explică (pentru Bula):

Ea este din alta țară. o înțeleg, pentru ca la începutu relației am înșelat o si i am ascuns multe, dar vreau sa o fac sa înțeleagă și sa aibă încredere, ca sunt cuminte și ca trebuie neparat sa ma duc.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O rogi să ia un alt tren, de la o altă oră, încât să poți ajunge si tu acasă. Ori, o aștepți și mergeți împreună la depunerea dosarelor. Poate că îți aduce noroc. Și o vei ține lângă tine o viață.))

| sofisis a răspuns:

Nimic. Ori o iei cu tine ori aia e...sa te astepte pana te intorci. Ca presupun ca tot vineri te intorci

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Ii spui ca treburi din astea neasteptate/nedorite se pot intampla oricui si oricand si garanteaza-i ca te vei asigura acum ca nu vei avea nimic in program si ca veti avea amandoi un orar liber.

Nu ar trebui sa iti ceri scuze pentru ceva ce nu a tinut de tine. Daca vrei sa iei in calcul faptul ca puteai sa nu te duci, atunci poti considera ca tinea de tine, dar mie, personal, mi se pare o aiureala sa iei vina asupra ta fara niciun motiv.

| blondie22 a răspuns:

Îi explici situația, trebuie să-ți fie alături la bine, cât și la greu!