| GoGuDeLaGaZe a întrebat:

am oo intrebare mai stupida credtongue. de ex: Eu am un verisor din partea mamei si ell are o verisoara din partea tatalui lui(mamele noastre sunt surori)in cazul acesta se poate o relatie ea si eu?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ce ziceti voi ca el nu are nici o legatura cu ea? Are cum sa nu, si inca ce legatura! De dragoste!winking
In afara de cazul in care sunteti din acelasi sat si din vremuri istorice satenii de la voi s-au casatorit doar intre ei, poti fi linistit, si copii vostrii se vor naste sanatosi (adica, daca ajungeti sa fiti o familie). happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles, nu sunteti rude de sange.

| Miha a răspuns:

Pai da pentru ca nu ai nicio legatura cu verisoara verisorului tauwinking
[nu sunteti rude]

| Adelina04 a răspuns:

Da normal, nu aveti un anume grad de rudenie, plus ca am inteles mai nou ca sunt legale pana si relatiile dintre verisori de gradul al doileahappy

| emm a răspuns:

Da, se poatebatting eyelashes
tu nu ai legatura cu eahappy