| oanasunshine a întrebat:

Am si eu o intrebare. Putin cam stupida dar. laughing. N-am mai vorbit demult cu un baiat pe care il plac. si as vrea sa incepem sa vorbim din nou. Doar ca nu prea stiu despre ce sa vorbim, un subiect ceva...Ca nu vreau sa fie doar "hei ce mai faci", "bine tu?" "bine pa". De muzica, ce ii place sa faca am vorbit. Niste idei ceva? laughing multumesc.

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

"Buna, ce mai faci? N-am mai vorbit de mult", "care mai e viata ta?"/"cum o mai duci?" chestii de genul asta, si dupa ce te acomodezi si te simti mai in largul tau, puteti discuta despre... ce doresti tu. Filme, carti, scoala, viata... orice consideri tu ok. :*

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Poti discuta despre filme, cum mai merge cu scoala, ce a facut in ultimul timp, daca sunteti prieteni poti sa-l inviti la un film sau ceva, poti vorbi si despre ce aveti voi in comun de ex daca va place la amandoi un film/cantec/materie etc etc puteti discuta pe tema aceea.
Si daca va intelegeti bine din discutat ceva o sa ajungeti la alt subiect si tot asa. happy

Sper ca te-am ajutat happy big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l ce-a mai facut in ultima vreme, cum merge scoala, ce mai face familia lui. Invita-l si tu undeva sa iesitibig grin
Intreaba-l cum sta cu dragosteabig grin (astfel incat el sa o ia mai mult ca pe o glumita, decat ca o intrebarebig grin) etcbig grin
Bafta!kiss

| Kyrie a răspuns:

Intreaba-l ce joc se joaca si joaca-te cu el, asta e cea mai controversata optiune, avand un joc sa joci impreuna poate dura luni fara plictiseala, cat despre muzica devine plictisitor la un punct

Baietii sunt mai cu jocurile de calculator asa ca... nu exista altceva big grin

Mie mi-a placut foarte mult sa ma joc lineage 2 cu o fata draguta happy big grin

| BellaKiოNana a răspuns:

Intreaba-l despre ceva la care stii ca se pricepe si in place sa vb despre acel lucru

| Andrutz03 a răspuns:

Daca ai adresa lui de messenger, incearca sa iti pui intrebari la status genul "cui ii place melodia X " ( asigurate ca lui ii place melodia si el iti va raspunde), dupa care mai incearca sa il intrebi cate ceva din ce ti-au mai spus ceilalti. Si eu am patit cam acelasi lucru, dupa care am fost impreuna, deci fii sigura ca mergewinking Sper ca te-am ajutathappy

| Madalina102 a răspuns:

Intreaba-l ce-a mai facut in ultima vreme, cum merge scoala, ce mai face familia lui. Invita-l si tu undeva sa iesiti
Intreaba-l cum sta cu dragostea (astfel incat el sa o ia mai mult ca pe o glumita, decat ca o intrebare) etc.
Poti discuta despre filme, cum mai merge cu scoala, ce a facut in ultimul timp, daca sunteti prieteni poti sa-l inviti la un film sau ceva, poti vorbi si despre ce aveti voi in comun de ex daca va place la amandoi un film/cantec/materie etc etc puteti discuta pe tema aceea.
Si daca va intelegeti bine din discutat ceva o sa ajungeti la alt subiect si tot asa.