| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare vă rog să mă ajutați.
Vitorul meu soț face niște lucruri care mă deranjează și iese afară cu prietenii lui la băut, stă câte 4 sau 5 zile și abia dau de el. Cum pot să îl fac să nu mai facă, să îl fac să își revină? Va rog spuneți-mi, nu știu ce este cu el, vreau să înceteze cu tot, va rog spuneți-mi cum pot să fac să îl fac să își revină. Inainte nu era așa, vreau să își revină, să fie totul bine. Dați-mi câteva răspunsuri ce trebuie să vorbesc cu el, ce trebuie să fac. Vorbesc cu el și pe o urechie intră pe una iese, ce trebuie să discut cu el, ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
| anonimulll12345 a răspuns:

Schimba-ti barbatul, dai de ales tu sau prietenii lui

29 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„iese afară cu prietenii lui la băut stă câte 4 sau 5 zile"
E clar ca este alcoolic, orice ai spune tu.
Spui ca are bani. De unde daca sta numai cu prietenii la baut? Că nu are timp sa mai munceasca.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Are afacerea lui el nu era așa acum ceva timp din cauza la niște prieteni noi el s-a schimbat față de toată lumea de familia lui și față de mine eu caut rezolvare nu să îl las

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu este alcoolic

| MarianWLF a răspuns:

Daca pune pret pe timpul petrecut cu prietenii lui mai mult decat pe tine inseamna ca iti este "sot" doar in acte, trebuie mai mult de atat sa iti meriti titlul de sot, trebuia sa te lase in pace de la inceput daca ii sta capul la copilarit si nu la casnicie, ce trebuie sa vorbesti cu el stii deja, trebuie sa inteleaga ca te deranjeaza, problema e daca pune pret sau acorda atentie la ceea ce ii spui sau vorbesti cu peretii, cel mai probabil a 2 a varianta, poate te iubeste nu neg, dar nu te respecta, si este la fel de nociv pentru deoarece iubire fara respect nu se poate.
Daca te lasa fara raspuns sau va contiua cu aceste obiceiuri, acela va fi un raspuns in sine, cateodata nu ai nevoie de cuvinte, iti poti lua raspunsul din faptele lui, daca in continuare nu iti va fi bine in casincie trebuie sa ai curajul sa faci un pas in fata si sa pui stop.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MarianWLF):

Nu-i este sot nici cu acte, sunt doar iubiti, nu casatoriti.
Ala pleaca cate 4-5 zile si la ea vien numai 2 zile pe saptamana, ceea ce ma duce cu gandul ca este insurat pe undeva si doar cand scapa ajunge si pe la iubitica.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu este însurat în primul rând noi am depus actele de casatorie nu cum crezi tu

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fetita, daca as fi nascuta ieri as crede tot ce-ti spune tie barbatul asta, dar am vazut destule in viata mea ca sa nu cred nimic din ce scrii aici despre el, ca nu exista barbat sa plece cu prietenii si sa afirme ca are afaceri (poate ilegale in acest caz), intorcandu-se la tien doar 2 zile pe saptamana (taman cat poate lipsi de la nevasta-sa).
Procesarea actelor de casatorie dureaza 7zile maxim, iar tu esti de 3 zile pe aici nepomenind nimic de ziua nuntii, sau ca te casatoresti zilele astea, deci esti inca la stadiul de visat.
Ti-a dori sa fie adevarat ce spune barbatul asta, de dragul tau, ca esti o femeie naiva, si probabil ca te inseala si te tine doar ca sa aiba o fata tanara de sexuit, dar nu cred nimic din ce face si pe unde merge.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca nu rei asemenea barbat in viata ta, nu?
Alcoolic, fara capatai, fara bani, fara viitor si fara nimic de oferit.
Rupe relatia si lasa-l in pace!
Un om nu se schimba si nici nu-si revine, niciodata!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

In primul rând nu este alcoolic are bani are tot dar din cauza prietenilor lui și al anturajului lui este așa din cauza lor el iese cu zile și abia dau de el

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am nevoie te rog de niște întrebări care să îi le pun poți să mă ajuți cu niște întrebări te rog

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Eu vreau să îl ajut să îți revină poți să îmi dai niște întrebări care să îi le pun lui

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acesta este alcoolism, cand un om nu stie de el atatea zile, band non stop cu prietenii:
"iese afară cu prietenii lui la băut stă câte 4 sau 5 zile"

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa-l ajuti sa-si revina daca il iei din orasul unde iese cu anturajul si va mutati in capatul celalat al tarii.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca merge cu prietenii la baut?
Mi se pare ciudat, extrem de ciudat sa nu vina acasa 4-5 zile pe saptamana, de aceea cred ca-i posibil sa fie deja casaorit si sa stea cu familia lui, probabil si copilasii, dar ii pune pe prietenii lui sa minta in fata ta, ori, este posibil sa stea ascuns si sa participe la furturi si escrocheri, daca zici care are bani, are de toate, dar el nu munceste nicaieri si dispare cate 4-5 zile, stand cu tine numai 2 zile.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu este căsătorit pentru ca știu foarte bine mor nu îmi place ca pleacă și stă cu prietenii lui îmi spune ca are probleme mereu are afacerea lui și câștigă extrem de bine stă mereu cu prietenii lui asta mă deranjează el mă sună mereu când este plecat sau unde este el dar eu nu suport lucrurile astea gen eu vreau soluri și rezolvare el nu face lucruri rele este i persoana bună

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Viitorul meu soț. Nu mai este el viitorul. Vorbește cu următorul.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Nu există așa ceva la mine trebuie să îți ajuți bărbatul nu să îl lași lupți pentru ce iubești nu lași

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai exista o varianta, mutati-va in alt oras departe de anturaj.

| anonim_4396 explică (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Asta este soluția crede-mă cat este cu prieteni lui el nu își revină ei îl îndeamnă la lucru asta

| dullcat a răspuns:

Buna.Observ ca ai revenit cu aceeasi problema, care, in mod evident nici acum nu a fost rezolvata.Imi pare rau sa-ti spun, dar e clar ca lucrurile vor tot merge in jos.In mod clar nu te respecta, altfel nu s-ar distra in astfel de moduri de parca inca se afla la faza de adolescent rebel care nu da nimanui socoteala.

| johnnny123 a răspuns:

"cum pot să îl fac să își revină înainte nu era așa"

Când nu era așa? Văd că și acum 7 luni te plângeai de fix același lucru:

"în 26 Iunie 2023 | Ajram a întrebat:
Am și eu o întrebare, logodnicul meu a plecat aseară sa bea cu niște prieteni de ai lui și de aseară nu îmi răspunde la mesaje, nu a vorbit cu mine deloc decât s-a uitat la mesaje și mi-a dat seen. Ce pot înțelege din asta? Va rog sa imi spuneți"

| gabicoo a răspuns:

Tu îl stresezi, părinții tăi nu-l vor. Se refulează și el cum poate.

Ori taci și înghiți ori îi zici că într-un banc mai vechi:

- Dragă văd că ți-ai făcut un obicei să te duci la băut indiferent de oră și cu oricine. Uite am și eu un obicei: Fac sex zilnic la aceeași oră indiferent dacă tu ești sau nu acasă.

Îi zici asta și poate îl lecuiești. Dacă nu îmi răspunzi de la spital.
Succes.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Crede-mă eu îi vreau bine pentru ca îl iubesc am făcut atâta sacrifici care nici o femeie nu le face pentru el eu vreau să se schimbe

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Am tăcut mult i-am explicat ca nu este bine dar nu îl mai recunosc nu mai este cum era din cauza prietenilor dar nu mai pot înghiți din caută ca își face rău lui și nou

| ValentinMihai78 a răspuns:

Un concediu în doi undeva în țară.
Apoi, vă mutați în alt oraș.
Sau chemi acasă, fără să știe el un psiholog, la care ai fost în prealabil și i-ai spus problemele cu viitorul soț.
Singură nu vei face altceva decât să îl enervezi și să te considere,, eventual, dădaca lui.
În rest, cum a mai scris cineva aici, vă despărțiți și o luați pe drumuri separate.
Iar, a începe cu "vai, iubirea vieții mele", îți meriți soarta dacă puneți și actele.
Un bărbat care știe că urmează să devină cap de familie nu face așa ceva, dacă este iubire și dorință de a avea acea familie.
Pe când el nu te iubește și atunci preferă să plece de acasă, ca să nu te vadă și tu să îl bați la cap!

| Xox0 a răspuns:

OK, mai toti spun ca e alcoolic, dar în 4-5 zile sigur se mai întâmplă și altele, nu crezi?

| XxGeorgiana01yu a răspuns:

Îi spui că tu vrei un bărbat langa tine si un exemplu pentru viitorii lui copii, si dacă nu se schimba te despărți de el.

| andraandr a răspuns:

Cu toate astea,presupun că mai aveți momente in care stați împreună,poate la masa,poate la un film...,când are el o stare buna (adică atunci când știe ce zice și realizează ceea ce se întâmplă) îl poți întreba serioasa,după un moment de liniște îndelungatăbig grine ce?; așteaptă reacția lui, sigur va fi nedumerit, după explica-i: de ce nu am știut nimic de tine? De ce pleci mereu? Mă deranjează foarte mult când faci asta!; și poți pleca de acolo, lasandu-l sa se gândească la ceea ce a făcut și poate să ii para rău; am zis asta pentru că am văzut că ceri in disperare întrebări în comentarii; daca nu, ar fi varianta sa pleci și tu de acasă 4 zile,sa te comporți ca el și să vedeți unde se ajunge. Acum, serios vorbind, nu e deloc normal ceea ce se întâmplă, pot trage concluzia că ești prea permisivă și el și-a luat-o in cap, îți propun sa nu mai stai cu el...

| anonim_4396 explică (pentru andraandr):

Da stăm împreună este totul perfect până suna prieteni lui și îi spună să vină la o petrece să stea de vorbă din cauza lor este totul greu