| Anonimul151 a întrebat:

Bună, pisica mea aceste zile ( incepand de luni )a fost destul de bolnava ( nu a mâncat, si nici nu a mers afara ), în schimb a băut apa. Ieri, am chemat veterinarul, și înainte de a venit a mâncat puțin și a băut apa, destul de multa ( cum a fost deshidratata ). Veterinarul i-a făcut o injecție și a zis ca e o răceală foarte urâta exact ca la oameni. El a zis ca are șanse să sa se facă bine, nici nu a zis ca poate muri ( deși e bătrână... are peste 14 ani ). Veterinarul a mai zis ca după 4 ore de la acele injecții sa ii dam sa mănânce, dacă mănâncă e bine, și ca astăzi va trebui sa merg la cabinet sa îmi de a niște pastile pentru ea. Dacă nu, va mai veni și astăzi și îi va mai face injecții. Știu ca părerea veterinarului contează cel mai mult, însă vreau sa cer și aici o părere. Și anume dacă mai exista șanse sa își revină... Va dați seama că m-am obișnuit și atașat foarte tare de ea și nu aș vrea să o pierd. Deși sunt conștient ca oricând poate muri, exact ca un om.

Astăzi, voi vedea cum va fi, și în caz ca e la fel voi chema din nou veterinarul, pentru ca așa, cred ca e cel mai bine...

Vă rog sa nu puneți răspunsuri la mișto... Pentru că sunt câteva persoane pe acest forum care pun răspuns doar ca să fie acolo, ( probabil știți la ce ma refer)

Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Ma bucur daca da semne si mananca putin cate putin!

Am facut o mica rugaciune pentru pisica ta. Sper sa isi revina si sa fie bine, sa mai traiasca bine sanatoasa cat mai mult!

6 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Pai si pana la urma a mancat? Ca nu ai detaliat.

Nu ai vrea sa o pierzi dar oricum o vei pierde ca e acum sau nu.

Macar a trait mult, ceea ce este minunat.

Oare cum s-a racit? Ai tinut-o afara?

In cazul in care moare, ar fi indicat sa adopti o alta pisica, fie pui, fie matura, pentru ca nu are rost sa stai sa jelesti 100 de ani dupa fosta pisica, va fi cel mai bun remediu sa iti aline suferinta si implicit sa ajuti un suflet care avea nevoie de o casa.

| Anonimul151 explică (pentru Sophieka):

A mâncat, dar puțin... Voi mai vorbi cu veterinarul, fiindcă a zis ca dacă nu va manca va trebui sa ii mai dea injecții, iar dacă începe să mănânce trebuie sa merg la cabinetul lui sa îmi de a niște tablete pentru ea.

Știu ca la un momendat o voi pierde. Sunt conștient de chestia asta... Pentru că la fel ca noi, oamenii, pot muri oricând.

Nu știu, habar nu am, mai mult a stat în casa... Însă de o perioada, a stat și afara, inclusiv noaptea pentru că nu a vrut sa vina în casa... iar eu nu am avut cum sa o forțez sa o aduc în casa pentru că se ascundea. Probabil asta ar fi cauza răcelii.

Totuși, oricum... acum oricum e mai ok decât zilele trecute. Pentru că de luni a stat doar într un loc și nu s-a mișcat. Astăzi, a început să se miște, și să mănânce câte puțin așa cum spuneam.
Aseară înainte de a veni veterinarul la fel, a mâncat puțin, și a băut foarte multa apa.

Clar voi face și asta în cazul în care va muri, știu... Însă oricum suferința va dura pana va trece ( o perioadă ), pentru ca dacă voi adopta o alta pisica, va îmi va "reface" sufletul ( sa trec peste suferința... )

Da, a trăit destul de mult, și probabil are șanse să se refacă. Veterinarul a zis ca după injecțiile astea ar trebui sa își revină.

Nu a zis că va muri sau ceva de genul... Acum rămâne de văzut ce va fi cu ea...

| Anonimul151 explică (pentru Sophieka):

Mulțumesc
Da... cred că o să își revină. Am vorbit acum cu veterinarul și va veni și astăzi sa ii facă acele injecții...

Să fie bine și ea, dar și toate animalele... Și animalele fără adăpost.

| Sophieka a răspuns (pentru Anonimul151):

Doamne Ajuta!

| Sophieka a răspuns (pentru Anonimul151):

Ma bucur daca da semne si mananca putin cate putin!

Am facut o mica rugaciune pentru pisica ta. Sper sa isi revina si sa fie bine, sa mai traiasca bine sanatoasa cat mai mult!

| sammie a răspuns:

Se va face bine. E doar o raceala. Toate animalele racesc la un moment dat.

| Darius50boss a răspuns:

Poate nu va muri dacă nu a spus veterinarul