| Larissa7763 a întrebat:

Am si eu o problema daca pot sa-i spun asa, am un prieten de 4 luni cu care ma inteleg foarte bine, ne iubim foarte mult ne simtim foarte bine impreuna, el vine la mine eu merg la el, totul este bine insa de curand ne-am gandit ca ar fi bine sa ma mut la el, ai lui sunt de acord insa la mine nu, mama crede ca este prea devreme sa facem pasul asta, ca ne cunoastem de prea putin timp. Eu zic ca nu este devreme, eu am 21 de ani el 24. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

De ce nu va luati soarta in propriile maini, chiar daca sunteti sa zicem studenti? Oricat de saraci ati fi, tot mai bine este sa incercati singuri sa va descurcati.Asta duce la la o cunoastere mai buna, la intarirea sentimentelor, indiferent daca va veti casatori sau nu. Explica-i mamei tale, ca mai bine o mica casatorie de proba decat o viata alaturi de un om pe care nu-l cunosti cu adevarat.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic ca este devreme. De-abia v-ati cunoscut, nu ati trecut nici prin rele nici prin bune impreuna, nu ati facut inca dragoste, nu va iubiti inca. Incet-incet, daca nu va grabiti, veti ajunge sa va iubiti, apoi sa faceti dragoste si sa vedeti daca va potriviti la capitolul asta si apoi va veti putea muta impreuna. Dar luati-o incet, grabindu-va asa, ca niste copii mici care se joaca de-a mama si de-a tata, o sa omorati relatia.

| danielagoldica a răspuns:

Nu te lua dupa nimeni si fa asa cum simti tu! Daca nu iti va fi bine cu el te intorci acasa. Dar vei trai linistita ca ai incercat.

| NickiMinaj a răspuns:

Daca totul merge atat de bine, de ce nu?
Unde ati citit fratilor ca nu "au facut DRAGOSTE" ( ce expresie oribila!)?
Mult succes happy

| ATHOS a răspuns:

Daca ai o slujba buna si crezi ca nu mai ai nevoie de ajutorul parintilor atunci poti lua si o astfel de decizie.
Parerea mea este ca mama ta stie ca nu esti pregatita inca pentru asa ceva, doar esti fiica ei si te cunoaste foarte bine, si in consecinta cred ca are dreptate. Ca sa intelegi cata dreptate are te rog sa-ti imaginezi ca esti doar tu cu el si nu aveti parinti care sa va ajute, nu aveti casa,...
Iti doresc o hotarare inteleapta.
Bafta!

| Cătălina a răspuns:

Stii deja ca daca iti asumi riscul sa va mutati impreuna, implica si niste responsabilitati. Ganditi-ca la situatia voastra materiala si din ce veti trai, pentru ca, in viziunea mea, cu siguranta ai lui nu te vor tine in casa lor pe gratis, dat fiind faptul ca va trebui sa munciti amandoi sa va intretineti.

Este, totusi, cam devreme. Dupa 4 luni de relatie, nu cred ca ai ajuns sa-i cunosti toate punctele slabe, adica pe scurt, nu ai reusit sa-l cunosti in totalitate.

Si inca ceva:nu cred ca de la varsta de 21 de ani iti arde sa fii femeie de casa(sa gatesti, sa speli, sa calci, si sa faci copii), eu zic ca e bine asa cum sunteti acum, trebuie sa va ganditi si la propriile placeri si distractii.
Nu uita: in orice vei face, graba strica treaba.
Bafta.

| SuperGirl8 a răspuns:

Sincer.sunt de acord cu mama ta.Nu e de ajuns sa va iubiti.Adica acum nu stiti chiar totul unul despre celalalt, iar daca veti locui impreuna s-ar putea sa descoperiti unele lucruri neplacute care v-ar putea desparti.Eu cred ca ar trebui sa va cunoasteti mai bine`thinking

| p1nk a răspuns:

Tineretea e trecatoare fa ce simti nu mai te gandi daca nu merge va despartiti si gata dupa aia sa nu-ti para rau ca nu ai facut pasul asta nu ai ce pierde...

| FrumoasaTa a răspuns:

Ai chiar o mare problema, eu te-as sfatui ca sa ii lasi putin pe parintii tai sa se mai relaxeze apoi roaga-i frumos caci deam esti mare poti sa-ti faci viata singura

| xandoo a răspuns:

Pai daca va simtiti bine impreuna, ar trebui sa te muti, dar trebuie sa ai si incredere in el(parerea mea)