| Minim1 a întrebat:

Buna,am și eu o problema... mi-a întârziat memstruatia 13 zile, am făcut test și este negativ, dar am foarte mari dureri de ovare și îmi vine sa ma duc mereu la baie... este posibil sa fi răcit la ovare și din aceasta cauza sa îmi și întârzie? Multumesc

Răspuns Câştigător
| gabiigabel1999 a răspuns:

Foarte posibil, asta depinde si de starea de spirit care o ai ( stres, raceala, acumulare de tensiuni, emotii etc ).
Prietenei mele i-a intarziat 3 saptamani, eram speriati pentru ca ne gandeam la o sarcina dar in cele din urma a venit si ziua cea mare
recomandat e sa incerci cel putin 2 teste de sarcina

| Minim1 explică (pentru gabiigabel1999):

Problema e ca eu am tot timpul picioarele reci chiar dacă am 2 perechii de ciorapi... starea de spirit momentan e c am tensionata din motivul acesta in rest nu am probleme plus de asta am uitat sa specific ca eu am menstruația neregulată...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte posibil sa ai o raceala! evita sa stai in locurile reci, cu picioarele ude si fa bai de sezut cu musetel

| Minim1 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de răspuns... o sa încerc și asta!

| Jouliete a răspuns:

Sa sti ca si eu am avut recent dureri de ovare si am facut si teste de urina si mi-au iesit ca am racit deci cred ca si tu la fel, mie mi sa prescris tratament, racelile pe jos apar cel mai des cand stai desculta. Deci ai grija si cum te imbraci.