| anonim_4396 a întrebat:

Am stricat intentionat laptopul meu vechi cu apa si acum o sa il rog pe fratele meu din Anglia sa imi trimita altul nou si mai bun, o sa il mint ca s-a stricat singur laptopul, ce credeti va tine smecheria cu laptopul stricat?

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai si planul B? Sau ramai fara laptop?

| sierra1 a răspuns:

Apucături de potențial infractor!

| Continchiscontsters a răspuns (pentru sierra1):

Exactă - _- infractor)))))

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred că o să îți cumpere unul ieftin, mai prost decât cel stricat.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca face asa, ii dau retur.

| relian a răspuns:

Numa prostii faci laughing Daca tot il minti, trebuie sa lasi laptopul asa, il minteai si tot acolo ajungeai, dar ramaneai si cu laptopul asta, pe care il puteai vindei, chiar de luai pe el putin tot era ceva decat nimic laughing
Fartetu nu-i linga tine sa vada el ca nu mai functioneaza, laptopul, asa ca puteai sa-i scoti bateria, asta daca el cerea sa vada ca nu se aprinde si aia era tot.

Acu l-ai mintit dar ai ramas si cu laptopul ala care l-ai defectat intentionat.
Sau sa iti rascuperi minciuna laughing puteai sa dai acel laptop cadou cuiva, asa intr-un fel minciuna ta ar fi fost cumva iertata laughing

Daca va tine smecheria ce spui? Pai depinde de fratetu, daca vrea sau nu sa iti mai dea ceva, nu tine ca minti tu, tine daca el are bani sau are chef sa iti mai dea alt laptop.

Ce te faci daca fratetu spune ca nu vrea sa iti mai dea, sa iti cumperi singur sau sati cumpere parintii, ai ramas si fara laptop laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Vezi ca ulciorul nu merge de multe ori la apa.
eu daca a fi in locul fratelui tau as da doua variante.Ori ramai fara laptop, ori il repari pe cel vechi.
Sau iti cumperi singur.
TREBUIE sa stiii ca in Anglia se munceste pe branci pentru banii castigati.Chiriile sunt mari, la fel si mancarea.
Cea ce faci tu, dai dovada de copil imatur.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Se pare ca raspunsul meu nu ti-a fost de folos!
Era mai bine daca spuneam,, Bine ai facut, arde=l pe fraier''?
Cei care au raspuns inaintea mea cunosc valoarea banului.
Tu ti-ai sabotat laptopul si iti bati joc de fratele tau.
Laptotul meu a primit apa(din greseala) si a putut fi reparat.sI merge si acum.Desi imi puteam permite unul nou,

| ReddY25 a răspuns:

Hmm,urât din partea ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când lucra bunica în Spania, îmi aducea ciocolată nu laptop. Problema este că tu vrei și laptop din ăla de 10.000 de lei.

| umbrax a răspuns:

Cred ca habar nu ai ce greu este viata in strainatate... Si dupa cum se vede traiesti cu impresia ca cainii umbla cu covrigi in coada iar banii cresc in copac. Chiar daca salariu e cv mai mare fata de Romania, nu poti sa stii prin ce greutății trece fratitu. Iar la sentimente e usor sa umblam mai ales ca nici 18 ani nu ai, si desigur esti fratele mai mic si rasfatat, care nu a trait o zi pe pielea lui greutatile vietii. Hai sa zicem ca fratitu are bani stransi sa ti ia un laptop bun si ti l trimite. Ce vei face daca el pateste ceva si are nevoie de fix suma de bani care a dat o pe laptopul pentru tine ca sa se salveze?

| Continchiscontsters a răspuns:

Nu ști cum este viața de afara nu ști prin ce trece frate tău sa câștige bani ăia sai ia dracu de bani nu ști câte ore sta ăla și suporta tot ca să adune sa facă ceva plus dacă mai are și plăti săracul chirie și de mâncarea nu-ți mai zic nimic ca ma superi ( și ma enervezi când cineva are un frate ca tine nu-i mai trebuie dușmani tu îi pui capac lui Dumnezeu sper sa aiba mila și sa treacă cu vedere și de data asta la ce faci fratelui tău

| Continchiscontsters a răspuns:

Nu mai da cu eronat fi al dracu sa fi de Asparagus Sageătorius luminus

| anonim_4396 explică (pentru Continchiscontsters):

Cine esti tu sa imi spui sa nu mai dau cu eronat?

| Continchiscontsters a răspuns (pentru anonim_4396):

- _- stai cuminte copile))))

| anonim_4396 explică (pentru Continchiscontsters):

Crezi ca mi-e frica de tine.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu de mine să-ți fie frica și de faptele tale să-ți fie frica pe lumea asta tot ce faci în cale îți va ieși pe mine poți sa ma minți cât vrei poți sa ma fraierești cât crezi tu câți merge și vrei da vezi tu este cineva sus care ne vede ne aude ne știe și cu el nu merge ori cât ai fugi tu te vei învărti în cerc în fața lui și fapatelor tale.

| Celestina003 a răspuns:

Astept partea a- 3 la tine pe profil.

| newaccountbye a răspuns:

Trebuia sa îl minți de la început ca nu merge sa vezi dacă vrea.

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Esti foarte inteligent...erai si mai inteligent daca vindeai laptop-ul tau vechi si ii mai cereai niste bani fratelui tau(diferenta)ca sa-ti iei un laptop mai bun

| Alinuța00 a răspuns:

De ce? Tu nu ești în stare să îți cumperi unul nou de unul singur? Nu o să îți meargă întotdeauna șmecheria asta cu 'fac ce vreau cu banii altora'.Ție chiar nu iti este așa un pic rușine fata de fratele tău? Banii ăia cu care fratele tău o sa iti cumpere sau nu un laptop puteau fi folosiți în scopuri mai bune, dar nu imi pot explica cât de dobitoc să fii astfel încât să strici un laptop bun în loc sa l donezi sau vinzi si sa iti cumperi unul de care vrei tu.Te ai gandit că poate fratele tău nu o sa iti dea bani să îți cumperi altul? Sau că o sa iti dea bani sa îl repari caci e mult mai rezonabil? Dacă e fratele tău mai mare, si tu nu esti major(cel mai probabil după întrebare nu esti)o sa ii se facă milă de tine si o sa iti dea.Nu ai nimic de câștigat din treaba asta si nici nu e cool să te joci cu emoțiile oamenilor așa doar că vrei tu un laptop nou + sfat bonus: când vrei să faci un lucru încercă să l faci cu creier de acum înainte.O sa fie greu la inceput dar o sa te descurci, daca iti lipsește emisfera stângă din creier fă un transplant happy

| anonim_4396 explică (pentru Alinuța00):

Problema este că el vrea laptop și la 10.000 de lei, nu orice laptop.

| Alinuța00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Putea să l vândă si să pună bani singur, ca să si l ia pe cel dorit.Să îl strice nu era o soluție, dacă ne gândim la ce a vrut să facă, era inutil sa îl strice cum fratele lui e la distanță și nu poate verifica asta.

| Iulianaiuli78 a răspuns:

Te rog partea 3

| Aleeqq001 a răspuns:

Oricum dacă e în străinătate nu vede ca ti laptopul stricat și puteai trimite o poza de pe net dacă chiar voiai sa creadă
Good luck