| →Alee׃╳← a întrebat:

Buna
Am venoie de ajutor straight face nu stiu ce sa fac.
Maine e ziua celui mai bun prieten al meu.sad Dar ne-am certat de cateva zile si de atunci nu am mai vorbit.
Ce sa fac? Sa ii trimit un mesaj la ora 12? Ce sa ii scriu? sad
Oricum ne-am certat din cauza unor prostii si nu cred ca tot ce s-a intamplat pe parcursul a cativa ani sa poate sterge cu buretele si sa uite tot.
Am nevoie de ajutor.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MeMyseIf a răspuns:

Hmm...pai,incearca sa i-ai aceasta situatie-simplu si usor.
Expediaza-i desigur un frumos mesaj de felicitare si la sfirsit ii scrii ceva de genu:"nu face ca o astfel de frumoasa prietenie sa fie atinsa de asemenea fleacuri, chiar nu merita"sau"uitam ce a fost rau sau neplacut pina acum :...
aaa happy, probabil ca cam asa ai procedat, nu?

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incearca mai intai cu telefonul. Daca te respinge, recurgi la un mesaj.Continutul trebuie sa fie o urare sincera, concisa. Daca este un om educat va fi obligat sa-ti raspunda macar cu multumiri.

| fluturas a răspuns:

Incearca sa-l suni... spune-i ca iti pare rau ca v'ati certat si cere-ti scuze, chiar daca a fost vina lui, iar apoi ureaza-i la multi ani! si doar daca nu iti raspunde trimite-i mesaj : Un mic mesaj eu ti-am trimis... Am scris doar 3 cuvinte adevatare nu 1000 si false sa iti zic cu glas duios ca un prieten adevarat " La multi ani "sau poate gasesti unul mai frumos ca nu am prea stat sa caut happy si la sfarsit mai poti scrie ca astepti o felie de tort happy

| Naomitza a răspuns:

Eu zic ca ideea aia ca sa i trimiti un mesj la 12 ete fff buna crede-ma

si acesa ocazie va poate aduce inapoi prieteni si eu zic sa o folosesti

| katrin7727 a răspuns:

Du-te la el si cereti scuze... chiar daca e el devina crede-ma o sa-i placa cadoul asta

| Angel0 a răspuns:

Este o okazie buna sa va impacati.Scrie La multi ani.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Depinde ce inseamna prietenu asta in viata ta... daca a fost un prieten mai apropiat dai telefon si spune-i la multi ani laughing

| alejinxique a răspuns:

Ar fi frumos din partea ta sa ii scrii un mesaj. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vazut Parfum de femeie? "When in doubt, fu@ca ". that should help.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa iti spun eu cred ca merita sa ii mai acozi inca o sansa. un om are nevoie de iertare daca vrei ca si tu sa fi iertat(a).

| camionagiull a răspuns:

Pai daca ati fost cei mai buni prieteni inca mai sunteti prieteni ca nu se sparge pretenia asa de usor daca ati fost asa de buni iai ceva o ciocolata sau un parfum sau ce vreihee hee

| →Alee׃╳← explică:

Nu e o problema cadoul.
Eu nu stiu cum va reactiona cum a fi mai bine sa procedez?
Sa plec la el acasa? poate nu imi raspunde.
Daca il sun poate imi va da ocuat
Si mesajul poate il va sterge fara sa il citeasca straight face

De cativa ani am fost cei mai buni prieteni. Adica ne spuneam tot aveam incredere unul in altul aveam mereu pe cine sa ma bazez straight face
nu era nimic mai mult. dar asta a insemnat enorm pentru mine.