Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

As dori sa fac un gest romantic pentru o persoana speciala din viata mea. Am zis ca as vrea sa-i trimit un buchet de trandafiri prin curier(e la distanta) si sa se trezeasca cu el la usa. Cum ar trebui sa pocedez,care sunt pasii, si cat m-ar costa, pentru ca nu am mai trimis prin curier?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cel mai simplu este sa gasesti o florarie in orasul ei, care sa accepte plata cu cardul. Iar efectul maxim il obtii daca i le trimiti la serviciu, nu acasawinking.

| stlucian a răspuns:

Multe dintre florarii folosesc firme de cureriat rapid s-au le au proprii.Cat despre cost asta depinde de florarie/distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii add ei
cauta florarie online din zona ei sau doar online si cere amanunte.
succes.

| EMike a răspuns:

Pana in 40 ron te costa transportul. Ieri am trimis un colet de 17 kg si m-a costat 46 ron (1, 25 ron / kg + alte taxe) Succes.

| Oviiyy a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine o surprinzi cu un buchet de trandafiri egal cu numarul anilor ei. eu am facut acest gest pentru sotia mea si a fost foarte surprinsa. ca sa fie efectul si mai mare il trimiti la munca, femeile se simt foarte bine cand au parte de atentia unui barbat si colegele lor o invidiaza. despre curierat uita, cauta pe net o florarie in orasul ei, plateste cu cardul si efectul va fi maxim.

| ASALARAS a răspuns:

Pai ai putea sa ii dai un buchet de trandafiri rosii si o cutie de ciocolata milka. Adica in total ar veni cam 200 lei cu tot cu expediere la persoana dorita.