| blueeyes_3450 a întrebat:

Ati putea sa-mi dati cateva idei de petrecere a timpului liber alaturi de persoana iubita, pentru ca felul cum ne petrecem noi timpul liber este foarte plictisitor, si sunt foarte deprimata.Eu sunt insarcinata si stau acasa toata ziua cu soacra mea care este o persoana foarte obositoare, el pleaca la servici la 12 si se mai intoarce seara la 11, si cand vine se uita la un film si apoi se culca, apoi dimineata se trezeste se uita la un serial si pleaca la munca, zici ca nu are ce sa vorbeasca cu mine asa se comporta, si nici nu este foarte obosit sa zici ca munceste cine stie ce, este antrenor de fitness si mai mult sta degeaba. Ce as putea sa fac sa ies din monotonia asta ca simt ca innebunesc nici prietene nu am aici unde stau cu el si asa ca stau toata ziua singura.

Răspuns Câştigător
| Amelie_2576 a răspuns:

Buna! In primul rand, nu cred ca e un lucru bun pentru relatia voastra sa locuiti cu soacra, mai ales daca zici ca e o persoana dificila. Incercati sa va gasiti propriul vostru locsor, chiar daca implica sacrificii financiare plata unei chirii. Pentru sot e mai comod asa, ca e mama lui si e obisnuit cu ea. Pentru tine, nu va fi niciodata usor!

In al doilea rand, in timpul liber si in week-end-uri, ati putea incerca urmatoarele activitati: mers in parc, la cinema, teatru, spectacole, restaurant. Daca aveti masina, puteti iesi din oras din cand in cand, la o plimbare. Popositi undeva, mancati ceva, vizitati un alt oras ori un sat turistic.

Iar tu singura poti merge la gimnastica aerobica pentru gravide. E foarte buna pentru sanatatea ta si a copilului. Exista sali de sport unde poti face acest lucru.

Daca esti din Bucuresti, iti pot da eu numele unei sali de sport unde e o instructoare foarte draguta, specializata in gimnastica pentru gravide. (Nu fac reclama, iti pot trimite mesaj personal, prin acest site.)

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Gaseste-ti un hobby.De ex invata sa tricotezi lucrusoare pentru pruncul tau!

| NickiMinaj a răspuns:

1) Spune-i lui iubi ca nu se poate cu socrella.
2) Faceti putin fitness.
3) Gaseste-ti si tu o viata, fa ceva. Nu sta sa iti dea el luna de pe cer.

| Parmalat a răspuns:

Don't worry, mai ai putin si vine bebe si dupa aia nu mai ai tu timp sa te plictisesti.
Gateste ceva interesant, plimba-te, joaca-te pe calculator cand nu e el acasa, iar cand vine acasa stai langa el in pat pur si simplu. De ce trebuie sa faceti sau sa vorbiti neaparat ceva extraordinar?! Sunt convins ca lui ii face placere atunci cand esti langa el chiar daca nu spui nimic.