| Mirris a întrebat:

Bebelusul meu in varsta de 3 luni tot mesteca desi nu are nimic in gura.E normal?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

La varsta asta cand bebe inca sta culcat, dupa ce si-a luat masa, dupa ceva timp el simte ca-i vine lapticul in gurita facandu-l sa mestece. Va disparea acest "simptom" dupa ce va mai creste si va putea sta in fundulet si nu se va intampla cu mestecatul in gol. Nu te ingrijora, este normal pentru bebeii de 2-3 luni sa se intample asta.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

I creste dinti cine stie i foame, sete

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

Este prea devreme pentru aparitia dintiilor, abia dupa 6 luni apar primele semne.

| Mirris explică (pentru RAY):

Si dupa ce il hranesc mesteca

| Daniel9988 a răspuns:

Bebe al meu are cateva luni si cand doarme da din buze(ca si cum ar suge din biberon)Este instinctiv.

| cyupaku a răspuns:

Se pare ca micutului i se face foame si pieptul nu are consistenta

| Mirris explică (pentru cyupaku):

O fi asa numai ca el face asa si dupa ce mananca

| Mirris explică (pentru cyupaku):

Tin sa precizez ca ii dau si san si lapte praf

| Calinoiu_Laurentiu_1995 a răspuns:

Buna! Da e normal când e alăptat făcea așa fiindcă îi ește foame