| nuta a întrebat:

Buna

cer ajutorul vostru

spuneti-mi si mie va rog tot ce stiti despre o logodna

se poate face si pe ascuns nu?

adica doar cu 2 martori sau nasi

nu este necesara schimbarea numelui nu? e doar declararea dragostei in fata lui dumnezeu nu?

multumesc mult, ofer fundita

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Logodna se poate face intre cele 2 pers.care se logodesc.doar la cununia civila e nevoie de 2 martori(nasi) sper ca te-am ajutat. baftahappy fundita?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cred ca, daca una din persoane este minora, la cununia civila este necesara si prezenta sau declaratia de acord a parintilor ei.
Dar, daca parintii vostrii nu sunt de acord cu relatia voastra, atunci nu cred ca este bine nici sa va ganditi la asa ceva.
Domnul fie cu voi.

| Sin a răspuns:

De ce pui de zece ori aceeasi intrebare?

| doar.pt.voi. a răspuns:

Da se poate face pe ascuns...bafta.

| Sorinella20 a răspuns:

Da, se poate oficia casatoria la primarie, fara sa fie nevoie sa-ti schimbi numele, insa pentru a putea fi realizata este nevoie de 2 persoane care trebuie sa fie martori. Pentru a legaliza o casatorie, trebuie intai sa mergeti la Primarie pentru a completa niste formalitati, sa duceti niste copii de pe unele acte. S a fiti fericiti! Casa de piatra! Funda:X

| MihaiPloiesti a răspuns:

Matusa mea sa cununat in secret pentru ca mama actualului sot al ei nu o suporta, tzin minte ca sau dus la o manastire si sau cununat, au fost nevoie doar de cei doi martori adica nasii.

| nuta explică:

Cred ca ati inteles gresit lucrurile
vrem logodna nu cununie civila
doar in fata Domnului sa ne declaram dragostea

| roxana_3640 a răspuns:

Pentru logodna nu e nevoie de schimbarea numelui. o puteti face si in secret numai la cununia civila e nevoie de 2 nasi. sper sa te ajute si bafta.

| cristid a răspuns:

Logodna este ceva ce priveste numai cuplul respectiv si eventual parintii celor doi.Depinde cum vrea fiecare