| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Cred ca colegul prietenului meu ma place. Ne stim de foarte mult timp. Mereu retine tot ce ii spun(ma refer la chestiile marunte), se intereseaza de mine si l-am mai vazut uitandu-se de cateva ori la mine, iar cand il observam isi intorcea privirea. Intr-o seara, cand stia ca eu ma simt rau, i-a scris mesaj colegei mele de apartament sa o intrebe cum ma simt si daca am nevoie de ceva sa ii spuna, ca vine sa ma ajute. Ce parere aveti? Nu prea ii inteleg comportamentul

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca va stiti de foarte mult timp atunci inseamna ca tine la tine mult daca face aceste gesturi insa nu stiu in ce sens, adica daca te vede ca pe o amica buna sau ca pe o posibila iubita.
Incearca sa vorbesti cu prietenul tau despre asta, sau cu orice alta persoana care cunoaste acel baiat.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Te iubeste mult. Poate vrea sa fiti doar amici. E bine si asa.

| 2P a răspuns:

Daca esti baiat e gravv laughing Dar daca esti fata esti norocoasa, ai un inger pazitor acolo! Apropie-te si tu de el raspunde-i la semnele care ti le da, zambeste-i mereu, multumeste-i si vezi ce iese! Te vei alege ori cu un prieten foarte bun ori cu un iubit! In ambele cazuri ai de castigat! Succes! happy

| Secretstuff a răspuns (pentru 2P):

Sunt fata laughing. Mereu cand mai merg pe la ei, el ma serveste cu ce are de mancat/baut si mereu rade la glumele mele stupide (inca si eu ma mir de asta laughing ). Daaar, cand mai iesim in oras, il mai vad uitandu-se dupa cate o fata, dar mereu isi intoarce priverea spre mine dupa aceea

| 2P a răspuns:

Vezi k sunt 2 variante in cazul lui! Ori e prea timid sa faca el primul pas, Ori are o retinere in a te avea ca iubita si vezi care este aceasta! Da-i un pupic nevinovat dupa ce ati petrecut toata ziua impreuna si vezi cum reactioneaza! Nu isi va schimba parerea despre tine, Din contra ii va da curaj!

| Inceputul a răspuns:

Te cam place si vrea sa te stie binehappy