| bisericamatii a întrebat:

Bună, credeți oare că mă iubește dacă îmi zice că mă iubește dar după se ia de de unele lucruri lucruri pe care le fac că cică le urăște? (De exemplu spune că urăște uneori ce glume proaste mai fac)

Adică mă gândesc că dacă iubești pe cineva îl iubești inclusiv cu defecte, nu?laughing

Nu urăști ceva la el, îl iubești cu tot cu calități cu tot cu defecte happy

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Poate nu e vorba numai de glumele pe care le faci. Poate i te adresezi uneori cu vorbe care îl deranjează, cum ar fi "bisricamătii". Zic şi eu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu neaparat. Nu poti pretinde cuiva sa iti inghita toate mizeriile cu zimbetul pe buze. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit o vorbă de la cineva odată: poţi iubi pe cineva dar să nu-ţi placă mereu de acea persoană. Mai pe înţeles: "Te iubesc dar nu îmi place de tine întodeauna". Asta incluzând gesturi, glume în cazul tău, ticuri, obiceiuri ş.m.d.p.

| ValentinGabi a răspuns:

Încearcă să nu mai faci glume proaste si ce-l deranjează o perioadă să vezi apoi ce dă din el

| sintbosdebos69 a răspuns:

Esti paranoica doar.