| farsoareaehheee a întrebat:

Buna; cum fac sa ma consolez singura, sa ma detasez de calvar tata tipa etc si multtttttttee altele...

Răspuns Câştigător
| gabytza2013 a răspuns:

Detaseaza-te de tot ce e in jurul tau facand ceea ce.ti place de ex muzica dans, o carte. take care

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
tipa si te umileste fara motiv? chiar nu exista un mod de a conversa cu el sa il aduci cu picioarele pe pamant? autosugestionarea sa stii ca da randament si efecte benefice..inceraca sa fii tare si daca el te trateaza cu indiferenta, tu arata-i ca esti altfel si ca il respecti pentru ca e tatal tau.dar de mama nu zici nimic?
Daca vrei sa vorbim, da-mi un mesaj privat si vorbim in particular...
O zi frumoasa sa aihappy

| Mihaela1964 a răspuns:

Intrebarea e cu raspuns deja; evita conflictele cu el,intelege ce vrea,conformeaza-te daca sunt lucruri de bun simt( invatatura,oridine in camera,politete fata de el); gandeste-te ca depinzi de parinti pana la varsta cand iti poti lua soarta in maini si mai gandeste-te la faptul ca sunt destui adolescenti care muncesc din greu la varsta ta -in gospodariile cu animale, la gradinile de zarzavat, fac mancare pentru toata familia, ajuta la cresterea fratilor mai mici-fara sa se planga de soarta lor si fara proteste. Poate ca e cazul sa iti revizuiesti starea, situatia si avantajele de care beneficiezi in familia ta si ...asta da, motivare.

| Dinamovistul101 a răspuns:

Dc tipa o avea vreun motiv asa ca incearca sa vb cu el sa vezi care e si sa va impacati nu e bine sa te certi cu parintii oricat de rai ar fi ei ti-au dat viata si nu uiti vor decat binele tot timpul... sper ca ti-am fost de folos...

| farsoareaehheee explică (pentru Dinamovistul101):

Nu doar tipa ma jigneste si multe altele ma umileste!

| Alphabeat a răspuns:

Poarta o discutie cu el cand il vezi mai relaxat! Sper sa iti rezolvi problema!

| farsoareaehheee explică:

As vrea si raspunsuri; multumesc frumos