| pintexim a întrebat:

Buna cum imi pot da seama ca un baiat ma iubeste (el mi-a spus ca ma place ff mult si ca vrea sa fie cu mine)el este in a 9 eu sunt in a 6 el zice ca ii place de mine dar nici nu ma baga in seama cand sunt cu fetele afara trece pe langa mine si nici macar nu ma saluta eu inca nu i-am raspuns la intrebare"vrei s fii cu mine"vreau sa spun cas e comporta foarte frumos cu mine si nu stiu ce sa fac ,eu nu m-am arutat niciodata si a-si vrea ca primul sarut sa fie de neuitat si relatia la fel da nu stiu ce sa mai cred.Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Uite, eu nu cred că te iubeşte. De la *a place*, la *a iubi* e cale lungă. Poate că doar te simpatizează. Băieţii ştiu să se comporte foarte frumos când vor să obţină ceva de la o fată. Nu te lăsa păcălită aşa. Ai doar 12 ani, n-ai habar ce înseamnă o relaţie. Eu zic să mai aştepţi...

18 răspunsuri:
| comansorin a răspuns:

S-ar putea tipului chiar sa-i placa de tine, dar sa nu te salute cand esti cu cineva pentru. ca ii este rusine ca doar na daca afla baietii de la el din clasa ca iese cu o fata de a6-a or sa randa, si nu vrea sa se faca de ras, incearca atunci cand va intalniti, sa fiti mai feriti de ochii lumii si sa nu atrageti atentia! Chestia asta e evidenta, si tu sa nu te duci la el sa-i spui ca vrei sa fi prietena lui cand este impreuna cu prietenii sau cu colegii!

| pintexim explică (pentru comansorin):

Pai eu ma gandesc ca dac lui chiar i-ar place de mine ar putea totusi sa ma salute de fata cu preitenele mele de fata cu prietenii lui mai zic si eu,dar nu prea mi se pare normal sa ii spui unei fete ca o placi si sa iti fie rusine cu ea,daca intr-adevar ma iubeste(asa cum sustine el)nu ar trebui sa ii fie rusine de nimic si de nimeni; eu asa gandesc, mami stie de baiatul asta numai ca nu i-am spus ca nu ma saluta, ea a spus sa ii dau o sansa dar chiar nu stiu ce sa faccrying

| comansorin a răspuns (pentru pintexim):

Nimanui nu-i place sa fie batjocorit de prieteni sau colegi spunandu-i ca este prost ca iese cu una de a 6-a, crede-ma, un baiat de la noi din clasa (clasa a7-a) ii placea de o fata de a 5-a, si zvonul s-a raspandit intr-o zi in toata scoala, el fiind baiatul care este placut de 60% din fetele din scoala deci este foarte popular, si apoi a urmat o luna sau doua in care a fost batjocorit de toti prietenii, colegii, cunostiintele si chiar si profesoara de romana i-a zis, ca de ce sa iasa cu una asa mica? Cand are atatea fete bune in clasa? Si chiar asa a zis, a spus cuvantu bune! Deci fiecare baiat are stilul lui de a iubi, fiecare iubeste dupa cum crede de cuviinta, si sa stii ceva, baieti, 90% din ei poate 95% din ei se uita dupa dotarii, ca sa nu zic mai urat, iar fetele dupa sentimentele baiatului, sa vada daca e vrednic s-o apere, s-o iubeasca, s-o inteleaga, si sa se simta ea langa el, pecand baietii ti-am spus se uita dupa dotari!

| comansorin a răspuns (pentru pintexim):

Iubirea nu are varsta!

Răspuns utilizator avertizat
| ℓσνє a răspuns:

Este o diferenta destul de mare de varsta dupa parerea mea. Te pacaleste, eu una i`as spune nu.Bafta!

| pintexim explică:

Mersi ca mi-ai dat un raspunsbig grin

| Robertty a răspuns:

...daca cineva i ti zice ca te iubeste, u sa i spui ca minte ca dragostea nu se spune in cuvinte, se simnte! SPER SA INTZELEGI CE VREA SA ZIC!

| pintexim explică (pentru Robertty):

Am inteles mersi foarte mult...:*

| Notty a răspuns:

El doar isi bate joc de tine. daca ii placea de tine,te bega in seama si de fata cu prietenele tale.el se gandeste ca nu cumva sa afle cineva ca lui ii place de tine.el gandeste ca prietenii lui,daca vor afla vor spune ceva de genul:''ce, ma, ai ajuns sa-ti placa depustoaica aia din a 6a?''dupa parerea mea e un baiat fricos si care este influentat intotdeauna de cei din jur.mai bine spune nu,fii linistita, mai are balta peste, si poate chiar mai simtiti decat el.winking

| AngelOfNight a răspuns:

In primul rand placutu ffff mult nu e egal cu iubire.
In al doilea rand e posibil atunci cand esti cu fetele sa se simta intimidat de ele si din cauza asta sa nu te salute.
In al treilea rand daca vrei ca primul sarut sa fie de neuitat si relatia la fel atunci parerea mea este sa nu te grabesti sa iti reconsideri sentimentele(chiar in iubesti in asa fel incat sa ai cu el primul sarut/prima relatie?)

Parerea mea este sa nu te grabesti in ceea ce priveste relatiile (esti in clasa a6a totusi + ca el este deja in liceu) desi stiu ca e apetisant sa fi cu un baiat care e mult mai mare decat tine.
Eu zic sa mai astepti ca nu pierzi mai nimic daca faci acest lucru...

| pintexim explică (pentru AngelOfNight):

Eu cand eram in clasa a 4 si el i a 7 tot mi-a spus ca vrea sa fie cu mine si ca ma place iar eu i-am spus ca sunt prea mica si a zis ca mai asteapta inca putin.

| rohax1310 a răspuns:

Parerea mea este ca daca te vei combina cu el acesta te va face sa suferi! Daca el nu te baga in seama in fata altor persoane si doar vorbiti in particular e doar o gluma `proasta` de-a lui!`

| pintexim explică (pentru rohax1310):

Buna acum i-am spus de ce nu vb cu mine si etc.iar el mi-a spus ca tine foarte mult la mine nu mai ca nu aputut sa raspunda cand la-am intrebat deoarece se grabea sa mearga la scoala si se certase si cu varul lui, eu chiar nu stiu ce sa cred.

| radu2211 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 9a si am patit-o, eram in clasa a8a, o iubeam mult pe prietena mea doar ca nu prea ii dadeam atentie pentru ca eram timid si chestia asta m-a costat, s-ar putea sa fie si prietenul tau timid

| Villa7 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa gasesti pe cineva de varsta ta... sau sa mai astepti 1 an 2 sau 3 pana mai cresti putin.