| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum sa-i conving pe ai mei sa ma lase sa plec vreo 2 zile la Bucuresti? Sau la mare cu cativa amici?
Dau fundita pentru cel mai bun raspuns+vot:*.

Răspuns Câştigător
| Smile19 a răspuns:

Pai spune-le ca si ei au avut o copilarie si ca trebuie sa se gandeasca, ca daca ei s-au distrat trebuie sa te distrezi si tu candva, ca nu mai esti fetita aceea mica de care mai trebuie sa aive grija. Sper ca raspunsul meu sa te ajute, funda?:X:*

4 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Cati ani ai?

Si pe urma poate reusim sa te ajutam cumva (asta dac este posibil)

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Pai pentru inceputhappyar trebui sa faci anumite treburi adica sa te faci mai matura, intelegi? Dupa ce te intreaba de ce faci acele lucruri tu raspunzi caa vrei sa mergi la mare.Ei trebuie sa zica da si sa strangi si banii. PUPICIIhappyhappy:-p

| patty26 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru sfaturi:*

| Anne0908 a răspuns:

Pentru inceput ei te-ar lasa daca tu esti o persoana de incredere.Incearca sa porti o discuti cu ei spunandu-i ca esti destul de pregatita pentru acest pas.Incearca sa castigi increderea parintilor tai.Dar mai intai sa stie cu cine vei avea de aface in aceasta perioada cand vei fi tu plecata.DAR sa pari sigura pe tine cand pleci si sa fi hotarata ca vrei sa faci acest lucru. sper ca te-am ajutat.PA-PA