| oanasunshine a întrebat:

Bunabig grin. deci, am o miica problema. Imi place putin de un coleg din clasa. Am observat ca se comporta diferit cu mine decat cu celelalte fete: mereu ma baga in seama, incearca sa ma "enerveze", nu ma lasa niciodata in pace laughing, mi-a zis ca arat bine chestii de-astea laughing. Ce sa cred, din toate semnele astea, sa trag concluzia ca si el are o atractie pentru mine? :-s funda.

13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Si ce vezi asa amuzant in asta? Amuzant e pentru mine, e ceva prea pueril! Limbajul non-verbal spune multe, ai un simt al observari dezvoltat, ti-ai raspuns singura.Astepta sa faca el primul pas!

| RS4 a răspuns:

Da! cam asta arata prin comportamentul sau! daca si tu il placi, fa tu primul pas, posibil ca el doar atat sa faca mereu, aceasta tachinare, crezand ca nu il placi sau ca nu poate fi nimic intre voi! bafta!

| Remus13 a răspuns:

Poate avea si o atractie pentru tine sau ii place de tine doar din punct de vedere ca sunteti colegi si te-a vazut mai la locul tau, mai cu bun simt si probabil cauta persoane ca tine in jurul lui.

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Da!
Ce mai astepti, spune-i ce simti!
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles ca nu i-ai dat de inteles ca-l placi, da? Toate bune si la locul lor dar tu ne mai rlatezi ca ai un prieten de 16 ani, pai ce facem aici? alergi dupa 2 iepuri ca sa-l prinzi pe-al treilea laughing ai grija ca nu te alegi cu nimic sunshine ( nu este pleonasm daca il traducem?)

| viorelmmv a răspuns:

Depinde daca are atractie pentru tine sau a observat ca-l placi si vrea sa profite din chestia asta, trebuiesc mai multe detalii pentru un raspuns concret

| oanasunshine explică (pentru viorelmmv):

Nu i-am dat de inteles ca il plac.

| viorelmmv a răspuns (pentru oanasunshine):

Daca nu i-ai dat de inteles ca-l placi inseamna ca sigur te placewinking

| Io4 a răspuns:

Normal ca exista atractie. ce rost ar avea sa vii tu de exemplu si sa te bagi in seama cu cineva care oricum nu-ti place? ii faci sperante si -l lasi asa; apoi constati ca l-ai ranit si tie nu ti-e de el.Da deci, categoric exista o atractie, te place.,, Cine se tachineaza se iubeste''happy

| Fizica_Md_1995 a răspuns:

Pai e clar ca buna ziua. Caracterul baetilor: daca le place de o fata, incearca diverse gesturi, car pot fi enervante, de exemplu imbratiseaz fortat fata etc. Daca o sa tii mult timp frina de miina n-o sa reusesti nimic, oricum el iti va spune ca te iubeste la terminarea gimnaziului/liceului. e ceva caracteristic baetilor.

| BiasDiana a răspuns:

Da, daca se comporta diferit sigur te place.
Incearca sa ramai singura cu el intr-o atmosfera romantica, poate va avea curaj sa te intrebe ceva [ ma rog, nu stiu cati ani ai deci ai grija laughing ]

| dennyL a răspuns:

Mm.zici ca e o mica problema?hee hee
dupa parerea mea e...whistling flirt
asa fac majoritatea baietilor din clasa cand le place de cate o fata. Daca e ceva mai mult decat o atractie pentru tine, adica simte ceva pentru tine DESCOPERAwinking

| Crisi555 a răspuns:

Poate ca este un semn si ca poate te-ar placea, dar ar fi bine sa vorbesti cu el in particular si sa-l intrebei decat sa iti faci iluzii!