| denny14271 a întrebat:

Buna
dati-mi si mie un sfat va rog
unchiul meu mi-a promis ca imi va cumpara un telefon pe puncte iar el nu are destule
dar mi-a dat un milion si nu am destui banii sa imi cumpar
iar mama mi-a promis ca imi da ia punctele ei dar mai imi trebuie 2 mil jumate
si mama e divortata si tatal meu trebuie sa imi trimita niste bani 7 mil jum
si nu vrea sa mii trimita
si nu stiu ce sa fac sa mi trimita
pentru ca eu trebuie sa imi iau telefon pana in 20 decembrie
dati-mi un sfat va rog si spuneti-mi cum sa imi conving tatal sa imi trimita acei bani
va rog din tot sufletul pentru ca chiar nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu vrea sa ti-i dea daca ai dreptul la pensie alimentara? Poate mama ta sa il dea in judecata, si il vor obliga sa iti plateasca pensia.

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Solutia este tribunalul daca acesti bani sunt de fapt pensia la care ai dreptul. cit priveste unchiul putea sa cumuleze punctele si diferenta sa dea bani daca tot tia promis si ti-a dat si 1 mil daca tu ai pretentii sa ti iei un telefon de 7 mil asta e alta poveste. dar de mincare ai bani?/? sau doresti sponsori, eu nu cred ca e o necesitate acel telef de N mil de lei ia-ti unu ieftin so gata nu de fite munceste si da banii pe telef daca asta doresti

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am priceput tot, in afara de termenul ala limita. De ce tocmai 20 decembrie? Ai vreun bairam atunci si nu te primesc aia decat cu telefon ultimul racnet?

| psihox a răspuns:

Cu atatia lei ai putea abona un intreg oras. Ce zici?

| Paris a răspuns:

Da, il poti ameninta cu tribunalul, dar de ce vrei neaparat telefonul pana la 20 decembrie? happy