| Bingoo a întrebat:

Buna dimineata, situatia e astfel, iubitul meu are 19 ani eu 24, locuim impreuna, eu avand si copil din fosta casnicie, locuim impreuna cam de 2 luni, au fost cateva zile cand s-a dus si la el acasa, doar ca de cate ori se duce nu mai vb cu mine, sau stie ca eu ajung la ora 15:00 de la munca si mereu il sun si degeaba ca are treaba. Vin de la munca,plec la cumparaturi gatesc, fac curat, ma aranjez sa il astept ca vine acasa de la ai lui,trece o jumatate de ora,il sun,nu raspunde, trece o ora ca sa imi spuna ca e in alt oras cu ai lui la plimbare si tot el se supara ca de ce il stresez cu telefoanele, dar oare eu in 3-4 ore cat stau sa il astept nu ar fi putut sa ma odihnesc in loc sa stau sa gatesc pentru el? Brusc aseara, am venit amandoi acasa, m-a lasat singura la masa si s-a dus in dormitor la ora 9:45 a stins bec, tv, absolut tot,ca ii e somn, s-a dat pe marginea patului, am incercat sa il iau in brate si se tot frichinea ca sa iau mana pe el. Eu il intrebam frumos ce are, el imi raspundea numai cu jigniri, apoi ca i s-a luat de atatea certuri ca l-am jignit, da intr-adevar l-am jignit o data pentru ca eu il asteptam acasa dupa 10 ore de munca, obosita, dar tot am stat sa gatesc, sa fac curat, iar el de la 5 a ajuns la 9 ca a fost cu ai lui la plimbare. Buuun,in fiecare seara de cate ori ne punem in pat si daca il iau in brate lui ii vine pofta de sex,daca il refuz imi zice ca am pe altul,daca ii dau imi zice ca sunt nimfomana,aseara dupa toata cearta in care mi-a zis ca pleaca ca nu ma mai suporta ca i s-a luat de atatea certuri, nu a mai plecat s-a pus in pat langa mine,m-a luat in brate, eu plangeam si lui ii venise de sex. Eu ca sa il impac am picat si i-am facut pofta, dar abia acum constientizez ca eu plangeam si el isi facea treaba si nu il afecta deloc! Abia acum imi dau seama cat de slaba sunt sau poate nu sunt suficient de matura! Voi ce credeti, cei care aveti totusi o experienta mai ampla

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Viata ta e grea si tu ti-o faci si mai grea,singura.
Nu aveai nevoie de inca un copil,ai unul si trebuie sa il cresti! Inteleg ca poate te-ai indragostit,dar baiatul asta ti-aduce mai multa suparare decat bucurie,nu inteleg de ce mai stai langa el!
E incapabil sa inteleaga ca ai un copil,ca ai un serviciu,ca tii si casa,gatesti,faci curat,mai ai grija si de el! El o duce perfect,nu-l deranjeaza mai nimic si tot ceea ce-ti face sau iti spune le face ca sa fie sigur ca n-o sa-l lasi! Pentru ca daca tu pleci,gata cu dolce vita lui!
Se plimba,vine cand vrea, nu vrea sa fie deranjat, casa il asteapta curata, mancarea pe masa, patul cald si parfumat...crezi ca-i atat de dobitoc sa lase toate astea? E imatur ca barbat,dar profitor pana in panzele albe!
Pleaca.
Daca mai ai un strop de respect pentru tine, strange-ti lucrurile si pleaca fara sa te mai uiti inapoi!
Cauta un barbat, unul care sa aiba grija mai intai de tine si pe urma de el! Barbatii buni sunt multi si sunt singuri, il vei intani pe cel potrivit, nu te ingrijora.Chiar si cu un copil,nu conteaza, sunt atat de multi oameni cu suflet in jur!
Si chiar daca esti singura si ti-e greu, macar ai de rezolvat numai problemele tale, nu pe ale altcuiva! Lasa-l sa se maturizeze si trimite-l inapoi la mamica lui care nu l-a invatat sa respecte o femeie, in primul rand!

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un om serios niciodata nu accepta femeie cu copil, unica speranta e sa til cresti singura si cand ai nevoie de sex apelezi la cine doresti tu. De fel un burlac care vrea familie vrea sa aiba copilul lui, altii isi bat joc de ei daca e tata vitreg.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca nu ai mai accepta sa faci sex cu nimeni fara casatorie, asa nu ai binecuvantarea lui Dumnezeu pentru relatia ta.Si pe in nrpot de-al meu l-a parasit nevasta si sora mea i-acfacut cumostinta cu o prietena de-a ei cu 2 fete pe care o parasise sotul, s -au casatorit si nepotul meu iubeste fetele ca si cum ar fi din sangele lui.Roaga-te lui Dumnezeu pentru un sot si un tata pentru copilul tau.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ai 24 si el 19 copilul tau cîti ani are este fata sau baiat? De ce te ai despartit de tatal natural al copilului? Actualul cu care stai acum este imatur si nu i pasa de tine decat cand are pofta de sex, i si bate joc de tine tu nu vezi? Te foloseste, sa faci mincare sa i faci curatenie iar el cand vine acasa se culcă ca la hotel, un mitocan si un jeg de om, tu cu el vrei sa fi fericită? Cel mai bine ar fi sa te impaci cu fostul cu care ai copil ca acel copil sa aiba si mamă si tata, alt barbat nu te va accepta cu copil, sau dai peste lichele cum e ăsta de 19 ani care i si bate joc de tine.

| Bingoo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Baiatul meu are 3 ani, fostul sot ne a lasat pentru o alta femeie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bingoo):

Off, i mi pare rau, din pacate asta e situatia multor femei din Romania fac copil si după aceea soțul se uita după altele, dar decat sa te bagi intr o relatie cu un puștan de 19 ani care este si imatur si te trateaza ca pe o slugă, mai bine i ti cresti singură copilul fără nervi scandaluri si jigniri din partea prietenului tau care sincer ar trebui sa te desparti de el.

| RAY a răspuns:

Esti atrasa de el fizic si accepti orice chiar si cand plangi el te calareste, e un fel de bdsm lacrimongen, hai iubi plange ca sa te lubifriezi mai bine sa te pot penetra cat mai bine

| Violleta2022 a răspuns:

Are alta amanta la care merge, cand nu-i cu tine si nici de gasit la telefon.
Ce dumnzeu, este inca adolescent, are numai 19 ani, vrea libertate, fetite mai multe, distractie... doar nu o sa-si ia nevasta de la ansiorii astia sau sa creasca copilul altuia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

După cum se vede el la 19 ani e un copil care are nevoie de părinți nu de responsabilități maturitate și copii...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl educi.

| mihai69 a răspuns:

E cel puțin imatur. Dă-i papucii! Urgent.

| Mosotti a răspuns:

Ce rost are sa intrebi ce credem, nu e clar? Ca nu te mai vrea si se poarta urat, lasa-l.
Cum poti sa mai stai cu asa om?

| Lukasssz a răspuns:

Nu ti-ai dat seama ca te foloseste pentru sex?

| Nirvanaaa a răspuns:

E imatur și nu da doi bani pe sentimentele tale. Nu ia relația in serios și nu cred ca o va lua vreoodata. Pentru el ești cineva cu care sa "își piardă timpul". Indiferent ce faci tu, tot nu se va schimba.

| Legion7X a răspuns:

Dar "a fost cu ai lui la plimbare". Asta sună că îi place plimbările, distracțiile, hârbăreala, chestii. Tu ai un copil, nu ai nevoie de unul cu chestii din astea, sună de parcă este elev și umblă cu colegii lui de clasă după distracție. Nu zic că nu-i ok să și te distrezi, dar la un nivel de familie, cuplu mă refer la ceva mai apropiat, o conexiune mai apropriată și legată.
Este normal vine noaptea târziu acasă. El doar se bucură de plăcerile care îl satisfac.
Unul care vrea o familie cu tot dinadinsul incearcă sa o obțină și să nu trateze totul cu nepăsare.

| AliGab a răspuns:

Si de ce te plangi? Nu esti tu cea care se complace?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să ai pretenții mai mari în alegerea unui potențial partener (de preferat inexistent). Primește un bărbat în viața ta, nu băieței. Ești mamă, ai copilașul de crescut, el să te preocupe întâi. Certurile, încurcăturile și tot ce întâmpini te afectează (implicit și pe copil). O mamă are nevoie de bunăstare. Obține un mediu cald, liniștit și nu-i marca copilăria. E suficient că suferă în urma unei separări întrega viață.

| literallythesamebruh a răspuns:

Din ceea ce spui, reiese că el doar profită de bunătatea ta și vine la tine doar atunci când are nevoie de satisfacție. Lasă-l cât mai repede și nu te mai uita înapoi, deoarece dacă îi vei da apă la moară în continuare va avea prilejul să te înjosească mult mai rău de atât.

Răspuns utilizator avertizat
| AVAAVA a răspuns:

Amândoi sunteți copii prin gesturi. Și tu și el greșiți flagrant.
In primul rand nu su teti nici căsătoriți și nici dr mult timp împreună pentru a îl trage la răspundere ca a venit la 9 acasă, ca a întârziat. De unde a întârziat? Pai are tot dreptul sa se vadă și cu părinții. Nici soț soției nu vad cu ochi buni o relație de subordonare între parteneri. Nu este proprietatea ta să-l jignești pentru ca a întârziat 2-3 ore.
Relațiile trebuiesc construite pe încredere. Daca pleacă 3 ore la sala și tu îl suspectezi ca a fost în alta parte este nasol.
Iar el este copil cu afirmațiile "nimfomana" "ai pe cineva", nici el nu este hotărât ce vrea.

| Ana407 a răspuns:

Renunta la el.
E ca si cum ai doi copii, unul mare si unul mic!

| Bingoo explică:

El e in fiecare seara acasa, locuim impreuna, telefonul e mereu la mine, nu il ascunde niciodata, ma ajuta si cu bani când am nevoie

| Mertyk_Ion_1964 a răspuns:

Eu cred ca lui i-a placut cand plîngeai!