| bebelinnAa a întrebat:

Buna fetelor.deci o prietena buna mi-a zis acum ceva timp ca e impreuna cu un baiat de la noi din scoala.acel baiat se ddea la mine (venea ma lua in rate, ne pupam pe obra etc)cand am auzit parca a cazut cerul pe mine mie imim place de el e brunet cu ochii verzi:angrysunt inebunita dupa astfel de baietibig grin). am iesit o data afara cu ea si mi"am adus ojele sa ii fac manichiura(ma pricep la manichiura si sa fac modele pe unghie) cand ii faceam unghiile ea la sunat pe baiatu asta ca sa vina si el sa stea cu noi

Prima data m-am simtit penibil pentru ca el tot batea apropouri ca, cand iesim si noi doi la un suc si nu stiu ce.prietena mea se uita urat la mine.ca so enerveze pe prietena lui aiatu i-a zis ca am stat o data cu el in ploaie si ca a fost asa de romanticstraight face(era adevarat) in fine.prietena mea a inceput sa puna tot felul de intrebari chatterbox. cum stateam noi pe scara, si eu ii faceam unghiile, ea zice deodata baiatului "uite X ce cercei mi-am luat sunt frumosi" el se uita la cercei si zice ca sunt uratistraight face. apoi zice ca a mei sunt mai frumosi(aveam niste cercei mari dintraia roti de carlaughing si erau pe alocuri ruginitistraight face. dar ca sa o enerveze a zis ca's frumosi). ei sau certat ea nu mai vorbea cu mine si a inceput sa zica ca am tradato straight face. Imi tot spunea ca eu ieseam cu el afara.in fine apera mult, si sarca fata dupa ce a aflat toate astea baiatu ia cerut nr meu de tel I don't want to see ceea ce i-a cazut greu fetei. ei sau certat ea a plecat la tara (nu i-a dat nr meu de tel) si dupa cateva zile ma suna "prietena mea" si imi zice ca din cauza mea s'au certat si nu stiu straight face. dupa alte cateva zile se impacastraight face. eram tottal comfuzastraight facestraight facestraight face. dar ea tot crede ca "am tradato" si zice ca cat a fost ea cu el eu umblam cu el. ceea ce nu e adevaratsad. acum isi pune la status tot felul de chestii gen."prietenii falsi sa imi dea buzz"raised eyebrows. nu stiu cum sa ii zic ca nu a fost nimic itre noi si ca nu o sa fie

Scz e cam luga sper sa nu va plictisescbig grin. Cele mai bune raspunsuri Vot+ Funda si restul vot:*

Răspuns Câştigător
| 12stefy a răspuns:

Stai ca si eu sunt putin confuz. De ce vrei tu sa-i spui prietenei tale ca nu a fost nimic intre tine si baiatul ala si ca nu va fi nimic? Doar ca sa nu mai fie suparata? Adica, parca ai zis ca esti innebunita dupa el. Eu zic altceva: daca tu il placi pe baiatul ala si el te place pe tine, de ce sa nu fi cu el? Ca sa nu se supere prietena ta? Mi se pare ca nu merita. Eu zic sa-i spui prietenei tale adevarul: ca tu ai fost mai apropiata de el dinainte sa-ti zica ea ceva si ca acum nu mai e nimic. Daca nu te crede, ii poti spune direct: "Atunci daca nu ma crezi, sa fi sanatoasa. Prietena falsa esti tu, pentru ca daca ai fi prietena adevarata m-ai crede si n-ai alege un baiat in locul meu. Acum, daca el ma place pe mine sa fie cu mine, daca te place pe tine sa fie cu tine. E simplu. Dar daca tu nu ma crezi cand iti zic ca nu mai e nimic acum, atunci nici nu ma intereseaza ce crezi tu. Daca nu ma crezi, poti sa ma lasi in pace.". Stiu ca poate ai mai auzit chestii de genul asta, dar nu merita sa o bagi in seama pe fata aia. Am avut si eu cazuri de genul asta. Dar celor care ma numesc prieten fals si alte chestii de obicei le zic: "Prieten/a falsa esti tu, pentru ca n-ai incredere in mine. Acum poti sa ma lasi in pace". Crede-ma ca nu merita sa te impaci cu ea. Si ai fi mai fericita daca ai fi cu baiatul ala. Cred ca am spus destule. Stiu ca si raspunsul meu e cam mare, dar sper sa te ajute happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 12stefy):

happy

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Bai fetelor, terminati amandoua cu imbecilul ala! Da-l incolo pe "Tarkan" asta made in Romania, ca numa va face zile fripte si va. pe creier pana sa va. pe bune. Ce nevoie aveti voi de asta?
Sau sunteti dispuse la un "menage a trois"?

| IubesteEa a răspuns:

O intrebare tu ti la baiatul ala? ori si-a batut joc de prietena ta ca sa va certati voi doua ori si-a batut joc de amandoua,sincer daca asta a facut si tu ti la el e cam dureros sa iti pierzi prietena cea mai buna pentru un simplu baiat stiu cum e sincer o suni si ii zici ca tu si cu baiatul ala nu aveati nimic in comun,nu erati impreuna,si nici nu ati fost,ca nu il iubesti, si ii spui poate a zis lucrurile alea despre tine si despre mine ca sa ne faca sa ne certam apoi ii ceri scuze chiar daca nu ai facut nimic si ii zici ca poate baiatu a incercat sa isi bata joc de voi doua, mai sigur e sa va duceti voi doua la el si sa il intrebati si daca minte si nu iti dai seama simti asta ca femeile au intuitia si iti dai seama cand un baiat te minte sau nu sper ca ti-am fost de folos pup si mult noroc sper sa te impaci cu prietena ta si baiatu sa sufere cum ati suferit voi doua succes! sper sa imi dai si mie funda am nevoie si vot mersi1:*

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Care este de fapt întrebarea ta?
Pa-pa.

| 12stefy a răspuns:

A, si...ai inceput cu "buna fetelor". laughing Sa stii ca nu trebuie sa fiu neaparat o fata ca sa te ajut. happy Si un baiat iti poate da sfaturi bune in chestii din astea. happy

| shaoboy a răspuns:

Presupun ca notele tale la romane nu sunt peste 6. Nu prea cred ca cineva te poate ajuta cu problemele tale sociale in afara de prieteni sau chiar o ruda (excludem parintii din eucatie). Totusi daca chiar esti moarta dupa baiatul respectiv ii poti spune prietenei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii vorbba aia,, Cine se scuza, se acuza,,. Las-o o sa-i treaca nu trebuie sa-i explici nimic dacă nu te crede asa ar insemna ca nu e o prietena grozavă...plus faza cu baiatul tu acum esti cu el? ca nu prea am inteles eu in locul tau m-as da la el dacă imi place sa nu ajung mai tarziu sa regret ca l-am pierdut! sad sper ca te-am ajutat!

| Konica a răspuns:

Pai baiatul ala e de vina...
Incearca sa-i explici ca se dadea la tine
Cred ca asta e cea mai puna alegere...
Daca ti-a fost o adevarata prietena te va intelege.

| bebelinnAa explică:

@12stefy da ai dreptate imi cer scuzebig grin:*

| bebelinnAa explică:

@shaoboy Ce treaba au otele de la romanalaughingDaca am facut greseli gramaticale, am mancat din lutre asta e nimeni nu e PERFECT

| monimoni678 a răspuns:

Nu prea ma inteles ce ai vrut sa spui. daca iti place de el si lui ii place de tine de ce nu sunteti impreuna?

| AndreeaDaria a răspuns:

Daca prietena ta te condamna pentru sentimentele iubitului ei pentru tine atunci nu inteleg de ce o mai numesti prietena. Eu nu cred ca ii datorezi vreo explicatie. Cat despre baiat daca iti place. ia-l