| Oana0806 a întrebat:

îmi puteti spune mai multe despre farmecele făcute de preoți? Mami nu e de acord cu băiatul cu care sunt împreună si vrea sa ne despartă... ce pot sa fac sa nu se prindă farmecele de mine?( Sau ce face preotul )...

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Preotii, prin meseria lor, nu fac farmece. Cine ti-a spus asta te-a prostit.

| Violleta2022 a răspuns:

Cam cati anisori ai Oana?
Ai facut 2 greseli aici, care te-au dat de gol cu varsta, probabil ai 8 sau 9 ani si te cam plictisesti

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dupa data nasterii de la profil ar avea 21 de ani. Mai grav daca crede in asemenea chestii.

| mihai69 a răspuns:

Simplu: să nu crezi în aberațiile astea!

| Holiday a răspuns:

"Farmecele" de care zici nu exista. Doar mintea celor care cred in astfel de lucruri este influentata negativ daca stiu ca cineva le-a facut "farmece".

| danay72 a răspuns:

Nu trebuie sa te îngrijorezi. Oricum e bine sa nu ai în casa lucruri care au legătură cu spiritismul. Dacă găsești asa ceva sa le distrugi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu putem vinde secrete la fantome.

| vocea a răspuns:

Totul tine te iubirea dintre cei doi barinti, daca aveti credinta In Dumnezeu veti putea trece peste aceasta dilema.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Simplu...nu crede in "farmece" si nici in preoti!

| KiszMy a răspuns:

Iei un teanc de la mami, și de cum ieși pe stradă la fiecare 50 de pași arunci câte o bancnotă pe jos fără să te uiți o secundă înapoi și fără să-ți pese ce ai lepădat. Astfel te lepezi de farmecele popii happy

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj privat

| amiracervencu a răspuns:

Preoții nu umblă cu farmece și nici n-au cum. Ei slujesc lui Dumnezeu, nu diavolului, iar farmecele, vrăjitoriile și toate de genul ăsta sunt ale celui viclean. Preotul are datoria de a se ruga pentru binele oamenilor. Nu o să vezi nicio rugăciune a Bisericii care să cuprindă cuvinte de blestem la adresa vreunui om. Deci, în niciun caz preotul nu se poate ruga ca ție să ți se întâmple cava rău. Nici n-ar asculta Dumnezeu o astfel de rugăciune. Să nu crezi în chestia asta asta cu farmecele.