| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

In primul rand eu nu sunt cea care detine acest cont.Suntem doar foarte bune prietene.Sa ma prezinthappyMa numesc Oana si am 17 ani. Iubitul meu e Maxi si face 18 ani indata.Ne cunoastem de cand aveam 10 ani.Totul a inceput cu o prea frumoasa relatie de prietenie.Eram toata ziua impreuna.Preferam sa stau cu el decat cu o fata.Si ne intelegeam asa de bine pentru ca,pe atunci, ba ne jucam jocuri pentru fete, ba jocuri pentru baieti.Deci ideea e ca ne intelegeam perfect.Il iubesc foarte mult.Noaptea cand ma certam cu tatal meu(mama mea fiind plecata in Germania de cand aveam 10 ani.Chiar atunci m am mutat la bunica mea cu tatal meu si asa m am cunoscut cu el)fugeam de acasa iar el iesea intr un suflet sa stea cu mine.Petreceam toata noaptea plinbandu ne pe strazi parasite.Era ca in povesti.Pe atunci nu simteam nevoia de a fi impreuna cu el.Era super ok pentru ca eu ii dadeam sfaturi cum sa se comporte cu fetele si invers.Sa zicem ca pe la varsta de 16 ani a inceput sa mi placa foarte mult de el.Sa zicem doar ca am inceput sa fim impreuna deoarece un prieten bun de al lui, cu care ma intelegeam bine, a aflat ca l plac foarte mult si i a spus lui.Totul a decurs perfect. Ceea ce m a deranjat cel mai mult la el e ca ii placea sexul foarte mult.V am mai spus, fiind cei mai buni prieteni ne spuneam totul.Deci sa revenim.Am inceput sa fim impreuna. Dupa cam 5 luni de la relatia noastra m am hotarat sa merg la el si sa dorm, parintii lui stiind mult prea bine ca suntem doar cei mai buni prieteni si nu vom fi NEVER impreuna. Tatal meu stia ca dorm la o prietena.In seara respectiva am intretinut primul act sexual.El stia sa se controleze, deci nu ne am protejat. Ceea ce m a deranjat foarte mult este ca ma obliga practic sa i ofer sex oral, pentru ca eu nu vroiam.Si am intretinut multe acte sexuale in acea noapte, pentru ca el tot insista.Eu,sincer nu aveam niciun fel de placere, avand in vedere ca eram virgina(cred).Pai dupa 2-3 luni au inceput si certurile.Eu m am dezvirginat printr un accident cu ob-ul cand aveam cred ca 13 ani.El stia asta pentru ca lui m am plans.Pai certurile aveau cam aceste subiecte,,ca el nu a fost primul din viata mea,ca eu nu l iubesc, ca nu pun suflet cand o fac".Si am trecut peste certuri, dar ele mai apar din cand in cand si in prezent.Intrebarile mele:1.cum pot sa l opresc sa mi mai ceara sex oral atunci cand pur si simplu nu vreau? 2.cum il pot lamuri ca el e primul si sper ca ultimul din viata mea cu care am facut o? 3.De ce spune ca nu pun suflet cand o facem? 4.In ultimul timp nu mai sunt excitata deloc cand o facem, De ce?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca va potriviti mai mult ca prieteni dar nu ca si iubiti

| ghinionistul112 a răspuns:

Draguta, sfatul meu este sa comunicati intrevoi foarte mult despre aceasta relatie de care nu cred ca sunteti pregatiti amandoi din punct de vedere psihic si fizic. Pentru ca, una la mana, nu ai nici varsta de 18 ani impliniti amandoi. Doi, organismul uman al barbatilor este in curs de dezvoltare si la varsta de 16-20 de ani se produc schimbari majore in randul barbatilor si acest lucru se numeste, Pubertate! Iar tu ca femeie, (ma refer la tine draguta) Tu esti mult mai pregatita din punct de vedere psihic, adica gandesti logic, nu faptic! Dar pacat de acel accident... Dar putina abstinenta din partea amandoura, nu ar strica sa mai asteptati pana cand iubitul tau nu ar fi implinit cel putin 20 de ani ca atunce era diferit de ceea ce gandea el acum... Sincer sa zic, Mai cere sfat unui parinte duhovnic in aceasta privinta si sa te canonizeze, caci ai calcat stramb inainte de casatorie si nu mai esti Fecioara si el Fecior(flacau in popor)

| noktambul a răspuns:

It's complicated! Si nu prea! Sexul oral e reciproc? Daca nu e reciproc inseamna ca el este un egoist fara margini. Nu mai ai nicio placere cand faci sex cu el? Plus reprosurile pe bcare ti le tot face? Pa, baiatule, ca lumea nu a inceput si nici nu o sa se termine cu tine! O sa iti gasesti pe altcineva care o sa te aprecieze asa cum esti, care sa se simta bine cu tine, care nu o sa iti faca reprosuri si cu care o sa ajungi la o intelegere reciproca asupra sexului oral. Aia cu autodezvirginarea ci OB-ul las-o moarta, ca te faci de ras! Nu i-o povesti si urmatorului prieten. Bafta si succes in dragoste iti doresc!

| LULUTZAwhitYOU explică (pentru noktambul):

Big problem:il iubesc!

| noktambul a răspuns (pentru LULUTZAwhitYOU):

Big problem my ass! Ti se pare ca il iubesti. Pentru ca a fost primul cu care ai avut o relatie mai stransa, mai apropiata. Gaseste-ti pe altcineva ( sau o sa te gaseasca altcineva pe tine) si o sa vezi ca aceasta iubire va deveni doar o amintire. Cu bune, cu rele, dar doar o amintire. Cum ti-am mai spus: viata ta nu a inceput cu el { poate a inceput intr-un fel, la viata sexuala ma refer) dar in mod sigur nu se va termina cu el. Stai linistita, o sa te amuzi mai incolo de treaba postata cu atata pasiune pe TPU! Incaodata, bafta!

| doc69 a răspuns:

1 -simplul nu ar fi de ajuns in rest daca nu va potrivit la pat asta e..conteaza si sexul.2-poti sa spui orice oricui daca nu vrea sa creada mai mult de atat nu ai ce sa faci si pui punct. 3pentru ca neavand experienta are senzatia ca nu participi cu placere nu are nici el experienta si te grabeste ii pasa mai mult de senzatiile lui decat de ale tale ceea ce nu e deloc ok si iti mareste neplacerea.4nu mai esti excitata pentru ca nu simti ca daruiesti si primesti ci doar ca esti folosita si reactia ta este absout normala asta nu inseamna ca esti frigida ci doar ca nu iti vine sa ti-o pui cu el..nu il doresti nu e ceea ce ti se potriveste..sorry ti-am raspuns la fiecare intrebare una peste alta dincolo de felicitarile pnetru formularea lor cu acuratete imi apare rau ca nu iti pot da si alte raspunsuri care sa te umple de fericire dar..thats facts

| IloveME a răspuns:

1.clar si la subiect! nu omule, nu vreau si nu ma poti obliga! ii poti spune ca nu te respecta, aici cam da semne de asta!
2. Stai linistita, daca te crede bine daca nu iar bine.ai fost langa el mereu, i-ai povestit toate chestiile din viata ta lui! si chiar daca nu era acel mic accident, sunt fete care nu sangereaza deloc!
3. Si 4.tocmai cum pe tine te forteaza, sexul cu el nu te mai atrage de aceea nu mai esti excitata! nu-l mai doresti si e ceva normal de vreme ce el vrea numai sa stea calare pe tine!

| emag a răspuns:

Poate pentru vrei sa iesi din rutina, te-ai plictisit de aceleasi chestii si vrei ceva nou

| luisanamy a răspuns:

Incercati si voi sa faceti mai multe jocuri, sa fie atmosfera ok. Lamurestei ca al iubesti si ca el e totul pentru tine, el cred ca e nesigur uneori si de asta incearca sa te faca sa suferi.