| anonim_4396 a întrebat:

in primul rand vreau sa multumesc echipei toti pentru unu pentru urarile trimise de ziua mea.am o intrebare care ma macina foarte mult si nu prea stiu cum sa ii gasesc raspuns.eu sunt casatorita de 7 ani cu un tip la inceput m-am inteles foarte bine cu el dar cu trecerea timpului relatia a inceput sa scartaie, e nepotrivire de caracter, in tot acest timp nu am realizat nimic impreuna, si m-am racit foarte mult de el.insa problema este ca acum 3 ani am cunoscut un tip, cu care m-am inteles foarte bine insa problema este ca si el este casatorit si are 2 copilasi, insa acum 2 ani in urma am renuntat la el pentru copii lui mai ales ca ii cunosc.insa acum o luna ne-am reintalnit din nou si suntem iar impreuna.si am impresia ca iubirea este mult mai mare ca la inceput din partea la amandoi.problema este ca acum 2 zile am avut o discutie in care mi-a zis cat de mult ma iubeste si ca ar dorii foarte mult sa se casatoreasca cu mine.nu inteleg cum m-ar putea iubii asa mult mai ales ca in acest timp de 3 ani eu nu am facut dragoste cu el.ne dorim foarte mult si acest lucru, insa imi este teama.va rog sa ma sfatuiti ce sa fac privind acesta relatie pe care o am eu cu acest baiat ce sa fac sa continui relatia? sau sa ma opresc aici? va multumesc

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Viata in doi are si inceput si sfarsit. Daca ajungeti la o despartire in cuplu, incercatisa ganditi optimist si sa vedeti partea buna a lucrurilor. În viata totul e trecator, singura mingaiere e iubirea si toata lumea alearga dupa ia, putin sunt aceia ce au parte de ia.

| Linda a răspuns:

Parerea mea este ca daca te-ai casatorit faci tot ce depinde de tine sa mearga casatoria. Bininteles ca lucrurile scartaie daca ai inceput sa fii cu altcineva intre timp. Chiar daca ai ajunge cu tipul pe care spui ca-l iubesti, (si sa spunem ca n-ar avea copii) tot vor aparea lucruri asupra carora nu veti fi de acord. Parerea mea ca un om este om in masaura in care se tine de ce a promis. In cazul meu primii 10 ani de casatorie au fost cei mai grei, acum este tot mai bine.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Un singur gand - ai putea fi fericita stiind ca pentru fericirea ta, 2 copii nu mai au tata? Durerea ta daca il pierzi va fi infinit mai mica decat a celor 2 copii. Tu ve gasi alt barbat care sa te iubeasca si sa te inteleaga. Copii niciodata nu vor mai gasi un tata ca al lor. Stiu ca este greu pentru tine dar...pentru ei va fi groaznic.

| mircea a răspuns:

Daca nu te mai retine nimic din "fosta" iubire, de ce sa nu culegi dragostea care ti se ofera? De ce sa nu faci ceea ce iti doresti atat de mult?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu vei gasi fericirea construind-o pe nefericirea si necazul altora.Lupta ca el sa fie alaturi de copilasii lui si implinirea ta sufleteasca va fi mult mai mare.Cum te vei simti cand doi micuti isi vor chema tatal plangand, nestiind ce se intampla? Nu, nu si .nu,pune punct acestei relatii acum, nu amana.

| ionika a răspuns:

Sa stii ca eu iti zic ca nu e bina sa faci dragoste(sex)dar asa sunt tinerele in zilele astea neobrazate