| anonim_4396 a întrebat:

in seara asta, pe la 22:45 am auzit niste batai foarte puternice in usa, din ce in ce mai puternice, odata era sa se sparga usa(e din lemn), mama a divortat de tata si a vorbit acum un an cu el si a zis ca vine si ne omoara pe toti( era beat atunci, de asta a divortat de el), iar acum o saptamana a zis ca vine cu protectia copilului la noi la usa, iar in seara asta am auzit, cum am zis mai sus, batai din ce in ce mai puternice, am chemat politia, vreau sa spun ca am 15 ani si mai eram cu bunica, sora de 20 si fratele de 10, si tata e un om puternic, plus ca mai era cu cineva, si cum am zis, am chemat politia, a venit, a zis ca daca mai vine sa ii chemam ca vin imediat, au plecat, fix dupa ce au plecat, iar s.au auzit bataile, si nu am vazut nimic pe vizor ca nu era lumina, iar am chemat politia, au venit si au patrulat peste tot, nu au gasit nimic, doar ca era un nene mai batran pe afara care se plimba, ne.a dus politia la matusa noastra, ideea e ca nu stiu ce sa fac, eu trebuie sa plec in cantonament pe lunea asta, si atau o saptamana, imi dati niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| CreEppY a răspuns:

Pai ar trebui sa faci o cerere pa politie ca va e teama si va trebuie protectie iar cand sunati la politie, acei oameni fug,, si ei ar trebui sa va trimita un om care sa stea pe acolo pana cand ii prinde pe cei responsabili.

| XxRoByXx0O a răspuns:

CreEppY n-are nici o logica comentariul tău. Nu stnici un politist la usa ta pana prinde "colindatorul". Acum după părerea mea puteri o tine un ordin de restrictie.

| robert909 a răspuns:

... 1. ordinul de restrictie e greu de obtinut. 2. daca l-ai obtine impotriva cui? 3. Ai grija i-a un spray cu piper