| Mariaflorea1234 a întrebat:

Cum tot vine Halloween ia să vă spună mama ce a pățit ieri seara, Frate-meu a venit de la lucru și s-a pus la somn era in jur de ora 19 și ceva doar, deci Eu, Cumnata-mea și Alex un prieten, stăteam in Bucătărie, După ce eu și cumnata-mea am terminat de fumat fiindcă amândouă suntem fumătoare, ea s-a dus în hol ca să își usuce părul cu uscătorul de păr, După ce și-a uscat părul fain frumos, Cineva a sunat la sonerie, M-am dus și m-am uitat pe vizor, am crezut ca este tata însa când am auzit vocea, m-am uitat pe vizor din nou, și hopa, Am văzut pe unu în fața la ușa avea o căciulă în cap, pe ochi ochelari de soare, avea si gluga pusă în cap, Domne ferește arăta ca un hoț, Și când l-am întrebat de la ușa ce vrea mi-a zis că el este Cernea Radu și săi deschid ușa să vorbim că îmi dă bani, i-am zis ca dacă nu pleacă îl trezesc pe frate-meu da degeaba că el tot insista, săi deschid ușa, suna la sonerie non-stop și bătea în ușa efectiv, violent, așa că l-am sunat pe Dan un prieten și a venit cu mașina, sa vadă ce vrea tipu, culmea culmilor, când Dan a venit tipul dispăruse complet, Așa că după ce sa asigurat ca nu mai este nimeni prin preajma Dan a plecat, Bineînțeles am sunat și la poliție și le-am povestit și lor, însă poliția a spus ca persoana care deține acest apartament, trebuie sa dea o declarație? Doar ca persoana care trebuie sa dea această declarație nu e aici, e plecată în Germania cu școala, și ei bine fără declarație se pare ca nu putem face nimic.Și acum oameni bun ce este mai important:Vedeți voi lângă noi stă un Jandarm, ar fi putut interveni nu-i așa? Eu cred că probabil a fost în tura de noapte de nu a reacționat, pentru ca ei bine se auzea clar vocea lui, cum vorbea, și cum ne dădea efectiv pumni în ușa Ba chiar a și zgâriat ușa de la apartament oameni buni, poliția a început să patruleze pe aici prin zona, însă ce facem până îl prinde?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Răspuns:nu prea aveți ce face.
E horror și totodată tristă situația, dar din păcate trăim în România sau vestul sălbatic din Europa de Est sad
Sper sa îl prindă ăștia

| Mariaflorea1234 explică (pentru Hyperion7):

Pe deasupra am auzit ca mai este și nebun, că a înnebunit și că i-au dat drumul de acolo de unde a fost internat, poliția ne-a spus asta, oricum sper să-l prindă pe nemernic nu de alta dar cumnata-mea are și copii mici

| Hyperion7 a răspuns (pentru Mariaflorea1234):

Daca e nebun, mai nașpa.
Trebuie avut mare grija, nu e de joaca cu psihopații din ziua de azi straight face
E bine că nu ați deschis totuși ușa, că putea să se complice situația de 10 ori mai tare

| Mariaflorea1234 explică (pentru Hyperion7):

Mie îmi spui, cu siguranța se lua la bătaie cu frate-meu 1000%

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il pui pe frate-tu sa pazeasca usa, nu sa doarma ca un nesimitit prefacandu-se ca nu aude.

| Mariaflorea1234 explică (pentru Violleta2022):

Nu e nesimțit de asemenea chiar nu s-a trezit fiindcă el e genu de persoana care doarme cu muzica data la maxim

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariaflorea1234):

Erati in casa si tu si nevasta-sa, deci puteati una din voi sa-l scoale.

| Mariaflorea1234 explică (pentru Violleta2022):

Venise de la un prieten băuse, dacă l-am fi trezit crezi ca l-ar fi invitat la o cafea pana ar fi venit poliția? Cu siguranța s-ar fi luat la bătaie asta pentru ca tipul acela voia neaparat sa între înăutru habar nu am de ce

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariaflorea1234):

Scuze fara sens.
Sa te vaicaresti fara sens pentru o problema care se putea rezolva simplu, in casa, sculand pe frate-tu.
In topic ai spus ca fratele venise de la lucru, acum ca venise de la un prieten si bause... hai mai spune, ca pana la urma este un scanariu inventat, ca urli dupa atentie.

| Mariaflorea1234 explică (pentru Violleta2022):

Frate-meu are dosar deschis la poliție fiindcă acum ceva timp a intrat cu mașina intr-un pod. Dacă laș fi trezit cum el reacționează violent la băutura ar fi putut ieși o bătaie sângeroasă practic ar fi făcut închisoare.Are deja 3 sau 4 dosare deschise, Năzbâtii din trecut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariaflorea1234):

"acum 14 minute | Mariaflorea1234 explică (pentru Violleta2022):
Frate-meu are dosar deschis la poliție fiindcă acum ceva timp a intrat cu mașina intr-un pod. Dacă laș fi trezit cum el reacționează violent la băutura ar fi putut ieși o bătaie sângeroasă practic ar fi făcut închisoare. Are deja 3 sau 4 dosare deschise, Năzbâtii din trecut."

Asadar, nici voi nu sunteti oameni normali si seriosi, daca sunteti certati cu legea cu atatea dosare pe la Politie.
Si te mai miri de ce va vin la usa, ciudatii...

| LisaJulie a răspuns:

Halloween-ul a trecut deci încearcă sa găsești întâmplări de Sfântul Andrei.

| Mariaflorea1234 explică (pentru LisaJulie):

Dacă îl mai prind la ușa mea omor ai dau laughing

| ClaRa91 a răspuns:

Sunteti RRomi? Locuiti gramada unii peste altii.

| Mariaflorea1234 explică (pentru ClaRa91):

Nu suntem romi, locuim în acest apartament, până când se renovează Casa noastră